משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים

  ביהמ"ש העליון – קושי רגשי יכול להוות "תכלית אחרת" לפתיחת חלונות התאווררות בפיקוח אלקטרוני

  5
  (1)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

   

  בית המשפט העליון מתיר חלונות התאווררות קבועים בתיק של סחר בנשק

  משרדנו מייצג אדם הנאשם בסחר בנשק ועבירות נוספות, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. לאחר מאבק של משרדנו לשחרורו ממעצר מאחורי סורג ובריח והגעה לעליון, שוחרר למעצר בפיקוח אלקטרוני בביתו.

  במשך זמן לא קצר, היה במעצר מלא תחת פיקוח אלקטרוני ללא חלונות התאווררות במסגרת הייצוג פנינו לבית המשפט המחוזי לאפשר לו חלונות התאווררות במעצר. למרבה הצער, בית המשפט המחוזי הפנה לחלטות מבית המשפט העליון כי אין חלונות התאווררות קבועים במעצר בפיקוח אלקטרוני ולכן דחה את הבקשה.

  משרדנו לא הרים ידיים ופנה בערר דחוף לבית המשפט העליון לדיון מחודש בבקשתנו, לאפשר לצאת לחלונות התאווררות קבועים, וזאת בשל הלחץ הנפשי מהמעצר אותו הוא חווה, דבר שבא לידי ביטוי בתסקיר שירות המבחן, ולטענתנו עונה על ההגדרה בחוק המאפשרת יציאה לחלונות התאווררות בשל כך.

  משרדנו טען בפני בית המשפט העליון ולשמחתנו החליט להביא בשורה גדולה לעצורים בפיקוח אלקטרוני וקבע כי בענייננו ניתן להתיר חלונות התאווררות  בהפנייתו לתסקיר המעצר שהמליץ על חלונות התאווררות עולה כי הנאשם סובל מקושי רגשי וכי הדבר יכול להוות "תכלית אחרת שהומלצה בתסקיר המעצר" על פי סעיף 22ד(ג)(2) לחוק המעצרים.

  להלן החלטת בית המשפט העליון מיום 09.01.2020:

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 1

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד בהצלחות המשרד

   סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בהפרת צו הגנה פגיעה בפרטיות והטרדה באמצעות מתקן בזק

   לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 לקוח המשרד, אדם נורמטיבי, איש עסקים בכיר, תושב ממרכז הארץ, נחקר בתחנת משטרת רחובות בעקבות תלונת גרושתו בגין חשדות לעבירות של הפרת צו הגנה, פגיעה בפרטיות והטרדה באמצעות מתקן ב...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין