משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

0
(0)

סעיף 304 לחוק העונשין קובע כי הגורם למותו של אדם ברשלנות דינו מאסר 3 שנים ומינימום של 6 חודשי מאסר. מעבר לכך, מי שנאשם בעילה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים הוא נהג שבזמנים הרלוונטיים לתאונה לא היה מודע לאפשרות שנהיגתו תגרום לתאונה ובוודאי לא התכוון להביא להתרחשותה, ומשכך הענישה בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות מקילה יחסית לעובדה שהביאה למותו של אדם, להבדיל ממי שגרם לתאונה בשל התנהגות שיש ביסודה מחשבה פלילית, ויואשם בהריגה. לשם ייעוץ וליווי משפטי בתחום זה, יש ליצור קשר עם משרד עו"ד אלון שליכטר.

האם מדובר במקרה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים או הריגה?

לנאשם בגרימת תאונת דרכים שקיפחה חיי אדם, יוכל בית המשפט לייחס עבירת גרימת מוות ברשלנות בהנחה שישתכנע כי התאונה שארעה אינה אלא פרי היסח הדעת, חוסר תשומת לב נקודתית או טעות אנוש של הנאשם שלא היה מודע לטיב מעשהו, לקיום הנסיבות או לאפשרות שתיגרם התאונה, וכי זו לא הייתה בגדר הסיכון הסביר בנסיבות – זאת להבדיל ממי שנהג ברכבו תוך נטילת סיכון כאשר הוא מודע לפוטנציאל הקטלני של מעשהו, למשל בנסיבות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או במהירות מופרזת – אז על-פי רוב יואשם הנהג בהריגה, עבירה שהענישה בגינה עומדת על 20 שנות מאסר. ללמדך, שההבדל בין עבירת ההריגה לעבירה של גרימת מוות ברשלנות הוא היסוד הנפשי שבבסיס העבירה.

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים – עורך דין פלילי מומחה

מי שגרם לתאונת דרכים והוגש נגדו כתב אישום בעבירה של גרימת מוות ברשלנות, צפוי לעונש מאסר עד 3 שנים שבכל מקרה לא יפחת מ-6 חודשים, לצד קנס כספי כבד ושלילת רישיון הנהיגה. לא מן הנמנע כי התביעה תדרוש לייחס לנאשם עבירת הריגה ולגזור עונשי מאסר כבדים יותר בהתאם – כאן נשוב ונדגיש את המשמעות הקריטית שיש בקבלת ייצוג של עורך דין פלילי שילחם להוכחת הנסיבות שגרמו לתאונה ונסיבותיו האישיות של הנאשם, למען הקלת הענישה.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 0 / 5. כמות הצבעות 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

בלוג נוספים

עורך דין צבאי

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית למערכת...

המשך קריאה

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר – ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373 משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר | ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים עורך דין פלילי אלון שליכטר, צבר ניסיון רב בייצוגם של נאשמים וחשודים, במגוון עבירות פליליות וכן לכל אורכו של ההליך הפלילי...

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין