משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

חקירה במשטרה

5
(4)

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

חקירה באזהרה

חקירה באזהרה מוכרת גם בשמה הנוסף: "חקירה תחת אזהרה". אם זומנת לחקירה באזהרה, דע כי אתה חשוד בפלילים ומדובר בחקירה פלילית לכל דבר ועניין. בהיותך נחקר תחת אזהרה אתה מעיד כחשוד בפלילים, ומשום כך יתכן בהחלט שתושם במעצר על סמך חקירתך והדברים שמסרת במהלכה יוכלו לשמש כבסיס לכתב אישום שיוגש נגדך. בפתח החקירה יהיה חייב החוקר להזהיר אותך ולהודיע לך כי עומדת לך הזכות לשמור על שתיקה ומכאן שמה של החקירה. במקרים אחרים, יכול אדם להיות מזומן לחקירה לצורך מתן עדות – למצוא עצמו נחקר באזהרה אם ימנע מייעוץ משפטי אצל עורך דין מומחה לפלילים והכנה מקדימה לחקירה ושיטות גביית העדות. לשם קבלת הייעוץ והליווי המשפטי המקצועי ביותר, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

חקירה באזהרה – זומנתי לחקירה, כיצד לפעול באופן ראשוני?

כל אדם יכול למצוא עצמו מזומן לחקירה באזהרה ולכן חשוב לדעת כי לכל נחקר עומדת הזכות לפנות לעורך דין פלילי טרם חקירתו. כדי להימנע ממצב שבו תפליל את עצמך או תיעצר אגב חקירתך, קיימת חשיבות מכרעת לפניה לעורך דין פלילי מומחה. עורך דין פלילי אלון שליכטר עוסק בייצוג חשודים בפלילים וליווי במהלך חקירה באזהרה. עורך דין שליכטר בוחן ראשית את מטרת זימון לקוחו לחקירה ועורך עמו הכנה מקיפה לקראתה כדי להקנות ללקוחו את הכלים ההכרחיים לקראת הצפוי לו על מנת לצלוח את החקירה ולהימנע ממעצר והעמדה לדין.

חקירה במשטרה – אל תסתכן ופנה לעו"ד פלילי מנוסה

אם זומנת לחקירה יתכן שמדובר בחקירה באזהרה ולפיכך אתה חשוד לכל דבר ועניין, וחירותך מונחת על הכף. אל תיטול סיכונים שניתן למנוע בשיחה אחת לעורך דין פלילי מומחה שיכול בזכות הידע והניסיון שלו למנוע ממך להעמיק את התסבוכת, גם אם אתה בטוח בחפותך, גם אם הוזמנת כעד ואתה משוכנע שאין לך קשר לחשדות – ברגע תוכל להפוך מעד לחשוד. במה אמורים הדברים? לגורמי החקירה יש דרכים, שיטות ותרגילי חקירה שמטרתם לחלץ ממך גירסה או הודאה, אפילו בלי שתשים לב לכך. כאשר אתה נמנע מייעוץ משפטי פלילי, אתה נמנע מהכנה מוקדמת לחקירה שתקנה לך את היכולת להתמודד איתה בהצלחה ולהימנע מהפללה עצמית.

"לא עשיתי כלום, למה אני צריך עורך דין"?

התשובה שאני עונה לכולם היא אותה התשובה: "אם יש ספק אז אין ספק", דווקא בגלל שאתה מכחיש את המיוחד לך או אם אינך יודע את מטרת זימונך למשטרה, כלומר באיזה סטטוס אתה נחקר, אם בתור עד או בתור חשוד תחת אזהרה, עליך לדעת את זכויותיך טרם ההגעה לחקירה במשטרה, להבין מה זה חקירה במשטרה, מה מותר לך לעשות או מה מומלץ לך לא לעשות, באילו תחבולות חקירה תיתקל ועוד.

לעתים קרובות, החוקרים ייאפשרו לך לדעת שעבירה התרחשה והם "רק רוצים לשמוע את הצד שלך בסיפור". למרות שבדרך כלל מדובר בטקטיקת חקירה נפוצה. למעשה, המשטרה כבר מאמינה שאתה אשם ובהחלט ייתכן כי כבר יש להם מספיק ראיות כדי לעצור אותך וגם אם אין להם מספיק ראיות למעצר, או אם הם לא מאמינים שאתה אשם נתון זה אינו רלוונטי למעצר או שחרורך.

בשלב זה, עצם מסירת מידע לחוקר אולי תיתן להם בדיוק מה שהם צריכים כדי להאריך את מעצרך. החוקרים פועלים כדי לבנות תיק נגדך על מנת להעמיד אותך לדין ויש לזכור שמטרת העל של החקירה היא להשיג ממך הודאה בביצוע העבירה.

לכן, יש דברים שאתה יכול להגיד שיעזרו לך, אבל יש גם כל כך הרבה דברים שאתה יכול להגיד על עצמך שיכולים לפגוע, גם אם אתה לא עשית שום דבר לא בסדר. החוקרים מאומנים בכישורים כדי לגרום לאנשים להודות, לעתים קרובות אפילו מקבלים הודאות מאנשים שלא עשו דבר.

בנוסף, אם החוקרים מודאגים יתר על המידה ממך, לא מן הנמנע שזה רק בגלל שאין להם מספיק ראיות כנגדך. שוב, בשלב זה, אתה יכול רק לפגוע בעצמך על ידי דיבור עם חוקר, טרם התייעצות עם עו"ד העוסק במשפט הפלילי.

לחוקרים מותר בעצם לומר משהו שהם מרגישים וזאת על מנת לגרום לך לדבר, הם עשויים לשקר לך על עדויות, מעקב וידאו, הקלטות, טביעות אצבעות, DNA, או כל ראיה אחרת, וזאת על מנת להפחיד אותך ולגרום לך להודות.

כאשר החוקרים חוקרים אותך, הם מחפשים לבנות תיק ולא ממש עוסקים בשמיעת הצד שלך בסיפור, למרות שזה מה שהם יכולים להגיד לך. כמובן שאין בזה כדי לרמוז כי השוטרים לא עושים עבודה חשובה והכרחית מאוד. החקירות שלהם מועילים בפתרון פשעים יחד עם זאת, לכולם יש זכות חוקתית לשתוק, וצריך לממש אותה במקרים המתאימים וכן הזכות בהיוועצות בעורך דין טרם החקירה במשטרה.

האם להסכים לבדיקת פוליגרף?

הדבר נכון גם אם אתה מתבקש לעשות בדיקת פוליגרף, התוצאות של הבדיקה אינן קבילות בבית המשפט, אומנם הם יכולים לשמש כדי להפוך לשיקול של הקצין הממונה בשחרור או מעצר. יחד עם זאת, אתה אף פעם לא צריך לסמוך על התוצאות של מכונה כדי לקבוע אם אתה הולך להיעצר, העובדה שאתם מתבקשים לעשות בדיקה לא אומרת בהכרח שיש כבר מספיק ראיות כדי להאמין שביצעת את המיוחס לך, ואתה כנראה תיעצר או תשוחרר ללא קשר לתוצאות הבדיקה.

אם אתה חשוד בעבירה והחוקרים מבקשים לדבר איתך, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין פלילי באופן מיידי כדי שיעזור לך בהליך, תמיד הכי טוב שיש מישהו בשלב מוקדם כדי לייעץ לך הזכויות שלך, אומר לך מה אתה צריך לעשות ואיך להגיב כך גם לגבי כל פעולת חקירה.

כללי האצבע בחקירה במשטרה

 • התייעצו לפני הזימון לחקירה עם עורך דין פלילי.
 • אין לתת שום גרסה טרם הגיע עורך דין לייעץ לכם לפני החקירה
 • אין לדבר אם אף אחד מלבד עורך הדין שלכם בעניין שלגביו זומנתם.
 • לא לחתום על שום מסמך המתעד את החקירה ללא שקראתם אותו לפני כן.
 • לא לדבר עם החוקר או אף אחד אחר גם אם זה מחוץ לחדר החקירות.
 • לא להודות "סתם" כי מבטיחים לכם ללכת הביתה או שייסגר התיק.

עוד דגשים שחשוב לדעת:

 • החקירה מתועדת, גם באודיו ואף בעבירות מסוימות גם בוידאו לכן הימנעו מתנועת ידיים.
 • החוקרים נוקטים בתחבולת חקירה, לכן יש להייוועץ עם עורך דין על מנת לזהות אותן.
 • שימוש בזכות השתיקה יכולה לשמש גם כנגדם, יש להשתמש בה לאחר התייעצות עם עו"ד.
 • עסקאות עם החוקר בסגנון: "תודה – תשוחרר", לא תודה – תעצר", אינם מומלצות שכן לרוב הן מהוות רק אמצעי לחץ.

במידה ושוחררתם אין זה אומר שנסגר התיק ו/או שלא יוגש כתב אישום, עליכם לפעול על מנת למנוע הגשת כתב אישום ואף במקרים מסוימים סגירת תיק חקירה מחוסר אשמה, ניתן לקרוא בנושא זה במאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

חקירה במשטרה, גם אם נראה כי המדובר בעניין שולי, הם מקרים המחייבים ייעוץ משפטי של עורך דין העוסק במשפט הפלילי. גם אם מדובר בהוצאה כלכלית, אשר בסופו של יום יכול ויחסוך עלויות משפטיות בהמשך, ומדובר בהליך שעליכם להילחם בחירוף נפש על שמכם הטוב שכן חקירה במשטרה משאירה כתם קשה למחיקה במקרה הטוב, ובמקרה הרע מובילה להגשת כתב אישום בשל חוסר הבנה ולחצים מההליך עצמו.

במידה וזומנת לחקירת משטרה צרו קשר באופן מיידי 24/7 עם עו"ד פלילי אלון שליכטר, עוסק במשפט פלילי ובעל ניסיון רב בהכנה לחקירה במשטרה!

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

כל מי שנחשף בשנים האחרונות לתוכניות תחקירים בישראל, יכול היה לראות כמה פשוט להגיש תלונה פלילית במשטרה נגד כל אחד מאיתנו וכמה מהר חקירה פלילית במשטרה יכולה להפוך לסיוט מתמשך, אשר עלול לשנות את כל חיינו.

נכון שבמקרים רבים, חקירה במשטרה היא לא דבר מופרך, כלומר ברוב המקרים, המשטרה עושה את עבודתה ואכן עוצרת את האנשים הנכונים, אז גם אם הם נמצאים תחת חקירה משטרתית, יש לכך הצדקה. אך לצערנו, במקרים רבים אנחנו מגלים שאנשים לא נכונים נעצרו ונחקרו, ולא ידעו כיצד להתמודד עם זה.

זו הסיבה שמהרגע הראשון בו אתם מוזמנים אל חקירה פלילית במשורה, יש לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר, כך עומד לצדכם איש מקצוע מהשורה הראשונה, אשר ידע כיצד לטפל בעניינכם בצורה מקצועית ונכונה, ידע כיצד לעמוד על הזכויות שלכם, לדרוש את שחרורכם המוקדם ובמידת הצורך ייצג אתכם בבית משפט.

בשביל להבין מה עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר עושה, צריך להבין תחילה מה זו בכלל תלונה פלילית במשטרה ומה ההבדל בינה לבין תלונה אזרחית, וכיצד היא יכולה להשפיע עלינו.

מה זו חקירה פלילית במשטרה?

עולם המשפט מחולק לשני חלקים עיקריים, משפט אזרחי ומשפט פלילי. משפט אזרחי מתייחס לתיקים בין אדם לחברו, בין אדם לחברה, בין חברה לחברה. מדובר במשפטים שהעונש שלהם בדרך כלל הוא כספי, לא עונש שכולל מאסר וכלא, בדרך כלל.

לעומת זאת, משפט פלילי, הוא כזה שהתובעת היא המדינה גם אם מי שביצע את העבירה הוא אזרח כלפי אזרח, הרי שהמדינה היא זו שמייצגת את אותו קורבן, בשם כל הציבור. הנתבע הוא כאמור, מי שנחשד בביצוע העבירה. במקרה של משפט פלילי, הרי שמנעד העונשים הוא רחב מאוד וכולל בין היתר, גם עונשי מאסר.

כל אחד יכול להגיש תלונה פלילית במשטרה וזו אמורה לחקור אותה. בשלב מסוים של חקירה פלילית במשטרה, ייקבע האם להמשיך עם החקירה ולקבוע האם יש להגיש כתב אישום או לא, לחילופין, ייתכן ויקבעו שאין אינטרס ציבורי בתיק ולכן אפשר לסגור אותו.

חקירה משטרתית מתבצעת ברוב המקרים, בליווי פרקליט, זאת בשביל לבחון שאכן יש מספיק ראיות בשביל להגיש כתב אישום. הפרקליט מטרתו לבחון את החומרים שהמשטרה מוצאת ולקבוע האם התיק הזה ראוי שיוגש לבית משפט או לא, האם אפשרי לנצח בתיק או שלא. במידה ולא הוא ייסגר, במידה וכן, אז ההכרעה תהיה בבית משפט. במקרה כזה, יש לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בשביל שייצג אתכם.

חשוב להסביר, חקירה במשטרה היא דבר מאוד לא נעים ולא פשוט, נכון שאפשר לשמור על זכות השתיקה ונכון שלא כל חקירה מובילה למשפט, אך עדיין, קשה מאוד למנוע מהתקשורת ומגורמים אחרים לדעת שנחקרתם במשטרה ויש לכך השלכות חברתיות, משפחתיות, עסקיות ואחרות. זו אחת הבעיות הגדולות של חקירה פלילית במשטרה, לא משנה מה יהיו התוצאות שלה בסופו של דבר, יש לה השפעה.

הדרך הטובה להתמודד עם חקירה פלילית במשטרה היא שכירת שירותיו של עו"ד פלילי. לשם כך אנחנו מזמינים אתכם לשכור את שירותיו של עו"ד אלון שליכטר, עורך דין פלילי מומחה. עו"ד שליכטר ילווה אתכם מהשלבים הראשונים של חקירה פלילית במשטרה, עד למיצוי התהליך, בין אם ייקבע שלא יוגש כתב אישום ובין אם התיק יועבר לבית משפט. זכרו לגרסה הראשונית שאתם מוסרים למשטרה יש משמעות מכרעת!

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

שאלות נפוצות

 • קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

  קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

  ככלל, במידה ואכן המדובר באדם המציג את עצמו כשוטר ומבקש מכם לסור אל תחנת המשטרה, אכן המדובר בהזמנה לחקירה. ניתן להתקשר אל תחנת המשטרה הרלוונטית בעצמכם על מנת לוודא שאכן כך הדבר. אך כמובן מומלץ ]נייה לעו"ד פלילי טרם מסירת גרסה.

 • האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

  האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

  ברוב המקרים לא ניתן לדעת באיזה סטאטוס אתה מוזמן למשטרה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד תחת אזהרה או בחקירה למתן עדות ("עד"). הרגע בו תדע שאתה חשוד בביצוע של עבירה, הוא כאשר החוקר יאמר לך כי אתה חשוד בעבירה ויזהיר אותך שאינך חייב לומר שום דבר וכן את האפשרות להיוועץ בעורך דין לפני החקירה, ואת הזכות הזו מומלץ מאוד לנצל!.

 • אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

  אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

  החוקרים בתחנה מיומנים ומטרתם היא אחת – שהחשוד יודה בביצוע העבירה. לכן, לרוב הם נוקטים בתחבולות חקירה מגוונות הכוללות, שימוש בהבטחות, איומים במעצר קרובים ופרסום השם שלך ברבים, מדובבים, הקלטות וכדו'.

  העובדה שבחרת לנצל את זכותך להתייעץ עם עו"ד פלילי לפני החקירה, במיוחד אם זאת הפעם הראשונה שאתה נמצא במעמד כזה, הנה הרת גורל ותהיה לה השפעה של ממש על המשך ניהול ההליך הפלילי כנגדך. לכן, הקפצת עו"ד פלילי לתחנה בכל שעה למתן ייעוץ טרם החקירה חשובה מאוד והעובדה שהגיע עו"ד לתת לך ייעוץ מקצועי ומשפטי איננה גורעת ממעמדך.

  שימו לב! ישנה חשיבות רבה לגרסה אותה אתה מוסר לחוקר, שכן היא בעלת משמעות מכרעת לניהול ההליכים כנגדך, הגם אם המדובר לשיטתך או לשיטת החוקר, במקרה "קל ערך", מומלץ לממש את זכות היוועצות בעורך דין לפני החקירה, ואם כבר אתם ממתינים לעו"ד שיגיע אין למסור שום גרסה בזמן ההמתנה.

 • חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

  חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

  במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: חקירה פלילית | חקירה במשטרה | חקירה באזהרה
 • לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

  לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

  לאחר חקירה במשטרה, בחשד לביצוע עבירה, ייפתח לכם תיק חקירה, אשר יופיע ברישומי המשטרה וכן יופיע בתדפיס רישום הפלילי שלכם ('תעודת יושר'), בקטגורית מב"ד (ממתין לבירור דין).

  בשלב זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום הפלילי, על מנת לבחון אפשרות להגשת בקשה לסגירת התיק וזאת בטרם הגשת כתב האישום ו/או סגירת התיק כנגדם אף בעילות של 'חוסר עניין לציבור' או 'חוסר בראיות', אשר למרבה הצער משאירות כתם בתדפיס רישום הפלילי שלכם. על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

 • ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

  ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

  על אף שישנה תחושה בציבור בישראל כי משטרת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי משתמשים במריחואנה או בחשיש, מוגשים לא אחת כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.

  יחד עם זאת, לא אחת על פי הפסיקה בישראל, בוטלו מספר רב של כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים גם כאשר היה מדובר בכמויות מעבר לצריכה העצמית, וגם שהמדובר בסמים מסוג קוקאין, LSD וכדו', וזאת בעיקר בשל אי חוקיות החיפוש שבה נקטה המשטרה.

  לכן, במידה ונתפסת עם סמים לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית, יש להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי, אשר שולט ברזי המשפט הפלילי, על מנת שייבחן את התיק לעומקו.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נתפסתי עם מריחואנה – מדריך ל"משתמש"

 • שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

  שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

  האיסור הפלילי על פי חוק העונשין, הינה החזקתו, כלומר, ככלל עצם שימוש או החזקת סכין מחוץ לבית או חצרים הינה עבירה פלילית.

  בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה מסוג זה ואף ניתן לראות כי גם המחוקק הביע את דעתו בעניין זה, בכך שדין מחזיק סכין שלא כדין הינו מאסר עד 5 שנים.

  יחד עם זאת, ישנם מקרים כי גם החזקת סכין מחוץ לבית או החצרים נחשבה להחזקה כשרה, ועל כן לא מהווה עבירה פלילית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

  כמו כן, בתי המשפט ביטלו כתבי אישום בעבירה זו, בעיקר מהטעמים של חיפוש לא חוקי ומחדלי חקירה חמורים אשר מהווים פגיעה ביסודות ההליך ההוגן.

  על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי באם המדובר בחקירה פלילית, כתב אישום או "עסקאות" עם התביעה טרם ביצוע כל פעולה.

  על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נאשם זוכה מעבירה של החזקת סכין

סרטונים מהתקשורת

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

חקירה במשטרה

חקירה במשטרה תיפתח בדרך כלל על רקע תלונה שהוגשה לפניה או על סמך מידע שהגיע לידיה ונוגע לחשד לביצוע מעשה או מעשים פליליים. חלק מהחקירות גלויות וחלקן סמויות, וגם משום כך קיימת חשיבות להקדים פניה לעורך דין פלילי על מנת להימנע מהפללה עצמית, כתב אישום והעמדה לדין שיביאו לגזירת עונשי מאסר ארוכים. למשטרת ישראל ישנה סמכות לעצור אדם לצורכי חקירה למשך תקופה קצובה שנקראת "מעצר ימים" במהלכו יישמו גורמי החקירה שיטות ותרגילי חקירה שונים ומתוחכמים. ייעוץ והכנה מוקדמים לקראת שלבי החקירה משקפים לנחקר את הצפוי לו בחקירתו ואת זכויותיו במהלכה ומקנים לו כלים להתמודדות עם שאלות החוקרים לגבי החשדות המיוחסים לו. ייעוץ משפטי טרם החקירה מקנה לנחקר יתרון משמעותי גם משום שהוא מקנה לו היכרות מוקדמת עם האמצעים של גורמי החקירה לחלץ ממנו גרסה או לעודדו להודות במיוחס לו, ולהימנע מכך. לשם קבלת מענה משפטי מקצועי בתחום זה, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

חקירה במשטרה – איך להתמודד איתה?

חקירה במשטרה היא "נקודת אל-חזור" בכל הנוגע להתמשכות ההליכים בעניינו של הנחקר והמידע שימסור במסגרתה עלול לבסס את החשדות המיוחסים לו ואף לשמש בסיס לכתב אישום בעבירות חמורות יותר מאלה שהיוו בסיס לחקירה. פגישה עם עורך דין פלילי וייעוץ מקצועי היא מהותית, שכן היא מאפשרת לקעקע ולסתום את הגולל מעל לחשדות המבססים את פתיחת החקירה ולהימנע מכתב אישום והעמדה לדין. צליחת החקירה תאפשר בניית מערך הגנתי מבוסס והקלה משמעותית של גזר הדין בזכות ניהול משפטי מקצועי ונבון.

עו"ד אלון שליכטר – המפתח שלך להתמודדות עם החקירה

גם אם ההחלטה לזמנך לחקירה תמוהה בעיניך ואתה משוכנע שתגיש לחוקרים את גרסתך בצורה נהדרת – דע כי אתה מתמודד עם פרוצדורה מורכבת וממושכת ואף מבלי שתשים לב תסתבך ותזדקק למהלכים משפטיים מורכבים אף יותר לתיקון הנזקים שנוצרו כתוצאה מפעולות החקירה. טרם חקירתך עומדת לך הזכות החוקתית להיוועץ בעו"ד פלילי – ממש אותה כך שעורך הדין המייצג אותך יערוך עמך הכנה יסודית מקדימה, יתלווה אליך ויעמוד על כך שזכויותיך נשמרות במלואן במהלכה ולא יופעלו עליך שיטות חקירה פסולות.

חקירה באזהרה

חקירה באזהרה מוכרת גם בשמה הנוסף: "חקירה תחת אזהרה". אם זומנת לחקירה באזהרה, דע כי אתה חשוד בפלילים ומדובר בחקירה פלילית לכל דבר ועניין. בהיותך נחקר תחת אזהרה אתה מעיד כחשוד בפלילים, ומשום כך יתכן בהחלט שתושם במעצר על סמך חקירתך והדברים שמסרת במהלכה יוכלו לשמש כבסיס לכתב אישום שיוגש נגדך. בפתח החקירה יהיה חייב החוקר להזהיר אותך ולהודיע לך כי עומדת לך הזכות לשמור על שתיקה ומכאן שמה של החקירה. במקרים אחרים, יכול אדם להיות מזומן לחקירה לצורך מתן עדות – למצוא עצמו נחקר באזהרה אם ימנע מייעוץ משפטי אצל עורך דין בתחום הפלילים, הכנה מקדימה לחקירה ומשיטות גביית העדות. לשם קבלת הייעוץ והליווי המשפטי המקצועי ביותר, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

חקירה באזהרה – זומנתי לחקירה, כיצד לפעול באופן ראשוני?

כל אדם יכול למצוא עצמו מזומן לחקירה באזהרה ולכן חשוב לדעת כי לכל נחקר עומדת הזכות לפנות לעורך דין פלילי טרם חקירתו. כדי להימנע ממצב שבו תפליל את עצמך או תיעצר אגב חקירתך, קיימת חשיבות מכרעת לפניה לעורך דין פלילי מנוסה. עורך דין פלילי אלון שליכטר עוסק בייצוג חשודים בפלילים וליווי במהלך חקירה באזהרה. עורך דין שליכטר בוחן ראשית את מטרת זימון לקוחו לחקירה ועורך עמו הכנה מקיפה לקראתה כדי להקנות ללקוחו את הכלים ההכרחיים לקראת הצפוי לו על מנת לצלוח את החקירה ולהימנע ממעצר והעמדה לדין.

חקירה באזהרה - אל תסתכן ופנה למומחה

אם זומנת לחקירה יתכן שמדובר בחקירה באזהרה ולפיכך אתה חשוד לכל דבר ועניין, וחירותך מונחת על הכף. אל תיטול סיכונים שניתן למנוע בשיחה אחת לעורך דין פלילי שיכול בזכות הידע והניסיון שלו למנוע ממך להעמיק את התסבוכת, גם אם אתה בטוח בחפותך, גם אם הוזמנת כעד ואתה משוכנע שאין לך קשר לחשדות – ברגע תוכל להפוך מעד לחשוד. במה אמורים הדברים? לגורמי החקירה יש דרכים, שיטות ותרגילי חקירה שמטרתם לחלץ ממך גרסה או הודאה, אפילו בלי שתשים לב לכך. כאשר אתה נמנע מייעוץ משפטי פלילי, אתה נמנע מהכנה מוקדמת לחקירה שתקנה לך את היכולת להתמודד איתה בהצלחה ולהימנע מהפללה עצמית.

תחומי התמחות נוספים

עורך דין צבאי

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית למערכת...

המשך קריאה

חנינה מהנשיא

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   מי יכול להגיש בקשת חנינה מהנשיא? כל אדם אשר נושא רישום פלילי, יכול להגיש בקשת חנינה, אך כמובן יש להביא בחשבון מספר נתונים טרם הפנייה לנשיא. ראשית, כדי לדעת במדויק מהו...

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין