משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

חקירה פלילית במשטרה

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

כל מי שנחשף בשנים האחרונות לתוכניות תחקירים בישראל, יכול היה לראות כמה פשוט להגיש תלונה פלילית במשטרה נגד כל אחד מאיתנו וכמה מהר חקירה פלילית במשטרה יכולה להפוך לסיוט מתמשך, אשר עלול לשנות את כל חיינו.

נכון שבמקרים רבים, חקירה פלילית במשטרה היא לא דבר מופרך, כלומר ברוב המקרים, המשטרה עושה את עבודתה ואכן עוצרת את האנשים הנכונים, אז גם אם הם נמצאים תחת חקירה משטרתית, יש לכך הצדקה. אך לצערנו, במקרים רבים אנחנו מגלים שאנשים לא נכונים נעצרו ונחקרו, ולא ידעו כיצד להתמודד עם זה.

זו הסיבה שמהרגע הראשון בו אתם מוזמנים אל חקירה פלילית במשורה, יש לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר, כך עומד לצדכם איש מקצוע מהשורה הראשונה, אשר ידע כיצד לטפל בעניינכם בצורה מקצועית ונכונה, ידע כיצד לעמוד על הזכויות שלכם, לדרוש את שחרורכם המוקדם ובמידת הצורך ייצג אתכם בבית משפט.

בשביל להבין מה עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר עושה, צריך להבין תחילה מה זו בכלל תלונה פלילית במשטרה ומה ההבדל בינה לבין תלונה אזרחית, וכיצד היא יכולה להשפיע עלינו.

מה זו חקירה פלילית במשטרה?

עולם המשפט מחולק לשני חלקים עיקריים, משפט אזרחי ומשפט פלילי. משפט אזרחי מתייחס לתיקים בין אדם לחברו, בין אדם לחברה, בין חברה לחברה. מדובר במשפטים שהעונש שלהם בדרך כלל הוא כספי, לא עונש שכולל מאסר וכלא, בדרך כלל.

לעומת זאת, משפט פלילי, הוא כזה שהתובעת היא המדינה גם אם מי שביצע את העבירה הוא אזרח כלפי אזרח, הרי שהמדינה היא זו שמייצגת את אותו קורבן, בשם כל הציבור. הנתבע הוא כאמור, מי שנחשד בביצוע העבירה. במקרה של משפט פלילי, הרי שמנעד העונשים הוא רחב מאוד וכולל בין היתר, גם עונשי מאסר.

כל אחד יכול להגיש תלונה פלילית במשטרה וזו אמורה לחקור אותה. בשלב מסוים של חקירה פלילית במשטרה, ייקבע האם להמשיך עם החקירה ולקבוע האם יש להגיש כתב אישום או לא, לחילופין, ייתכן ויקבעו שאין אינטרס ציבורי בתיק ולכן אפשר לסגור אותו.

חקירה משטרתית מתבצעת ברוב המקרים, בליווי פרקליט, זאת בשביל לבחון שאכן יש מספיק ראיות בשביל להגיש כתב אישום. הפרקליט מטרתו לבחון את החומרים שהמשטרה מוצאת ולקבוע האם התיק הזה ראוי שיוגש לבית משפט או לא, האם אפשרי לנצח בתיק או שלא. במידה ולא הוא ייסגר, במידה וכן, אז ההכרעה תהיה בבית משפט. במקרה כזה, יש לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בשביל שייצג אתכם.

חשוב להסביר, חקירה במשטרה היא דבר מאוד לא נעים ולא פשוט, נכון שאפשר לשמור על זכות השתיקה ונכון שלא כל חקירה מובילה למשפט, אך עדיין, קשה מאוד למנוע מהתקשורת ומגורמים אחרים לדעת שנחקרתם במשטרה ויש לכך השלכות חברתיות, משפחתיות, עסקיות ואחרות. זו אחת הבעיות הגדולות של חקירה פלילית במשטרה, לא משנה מה יהיו התוצאות שלה בסופו של דבר, יש לה השפעה.

הדרך הטובה להתמודד עם חקירה פלילית במשטרה היא שכירת שירותיו של עו"ד פלילי. לשם כך אנחנו מזמינים אתכם לשכור את שירותיו של עו"ד אלון שליכטר, עורך דין פלילי מומחה. עו"ד שליכטר ילווה אתכם מהשלבים הראשונים של חקירה פלילית במשטרה, עד למיצוי התהליך, בין אם ייקבע שלא יוגש כתב אישום ובין אם התיק יועבר לבית משפט. זכרו לגרסה הראשונית שאתם מוסרים למשטרה יש משמעות מכרעת!

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

בלוג נוספים

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

סעיף 304 לחוק העונשין קובע כי הגורם למותו של אדם ברשלנות דינו מאסר 3 שנים ומינימום של 6 חודשי מאסר. מעבר לכך, מי שנאשם בעילה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים הוא נהג שבזמנים הרלוונטיים לתאונה לא היה מודע לאפש...

המשך קריאה

עורך דין מעצרים

מעצר פלילי הוא לא עניין של מה בכך בהינתן שעל הכף מונחת חירותו של אדם במהלך ההליך הפלילי נגדו וכפועל יוצא הימנו. מעוניינים לקבל את שירותיו של עורך דין מעצרים? מוזמנים לפנות בהקדם אל משרד עו"ד אלון שליכטר. עורך ד...

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין