משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

עבירות רכוש | מעצר התפרצות לדירה | עונש על פריצה לדירה

5
(1)

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

עבירת הפריצה והתפרצות

עבירות אלו הינן העבירות העיקריות בתחום עבירות הרכוש. ככלל, פריצה והתפרצות הינן פעולות של כניסה ללא אישור בדין למקרקעין (לדוגמא: דירה או בית עסק) או למטלטלין (לדוגמא: רכב).

ביסוד עבירות אלו אין נדרש כי יתבצע נזק לנכס מושא ההתפרצות, אלא מטרת פעולה הכניסה הלא חוקית או הימצאות בו הינה לשם ביצוע עבירה. יצויין, כי גם ההתפרצות מתוך מקום מושא ההתפרצות הינה עבירה פלילית.

המחוקק וכך גם בתי המשפט רואים בחומרה רבה את עבירת ההתפרצות ומגדרות כעבירות מסוג פשע, שדינם מאסר של 5 שנים, ואף כאשר העבירות מבוצעות כאשר העבריין נושא נשק קר או חם מדובר בנסיבות מחמירות שדינם מאסר של 7 שנים.

מתי תחשב כניסה לנכס כהתפרצות?

הגדרות המונח "מתפרץ" נמצאות בסעיף 405 (ג) לחוק העונשין, וככלל כוללות פעולות של פתיחה, הזזה, כניסה של חלק מהגוף. כמו כן, כניסה לפתח אחר של הבנין העומד פתוח דרך קבע לצורך מסויים וכרגיל אינו נועד לשמש לכניסה, רואים אותו כאילו פרץ ונכנס.

החזקת כלי פריצה

המחוקק יחד גם עבירה נפרדת להחזקת מכשירי פריצה, כגון: מברגים, מפתחות, לום, כפפות וכיוצא באלה, על התביעה חובת ההוכחה כי אין בידי הנאשם הסבר סביר להחזקתם.

מעצר וניהול תיק פלילי בעבירות התפרצות

בשל הסיכון הרב הטמון בעבירות פריצה לבית מגורים, ככלל התביעה עותרת למעצר עד תום ההליכים כנגד נאשמים בעבירות רכוש, וזאת מכוח סעיף 21(א)(1)(ב) לחוק סדר הדין הפלילי מעצרים. יחד עם זאת, כאשר המדובר בביצוע עבירה ללא תכנון מוקדם, התארגנות של מספר מעורבים, באופן שיטתי או באמצעים מתוחכמים ניתן יהיה לקבוע כי לא קיימת עילת מעצר. (בש"פ 5431/98 רוסלן פרנקל נ. מדינת ישראל).

כמו כן, ככלל התביעה עותרת בתיקים מסוג זה למאסרים בפועל.

בנוסף, בשל כך שהעבירות ההתפרצות הינן עבירות מסוג "פשע" (דינן מאסר מעל 3 שנים), התביעה מחוייבת לשלוח מכתב שימוע לפני הגשת כתב אישום, בהתאם לסעיף 60 א' לחוק סדר הדין הפלילי, בו ניתנת לחשוד הזדמנות לשכנע את התביעה להימנע מהגשת כתב אישום וזאת תוך 30 יום מקבלת המכתב.

על כן, במידה ונעצרת או זומנת לשימוע או הוגש כנגדך כתב אישום בעבירות של התפרצות, מומלץ ליצור קשר עם עו"ד העוסק במשפט הפלילי.

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, מייצג במעצרים, הליכי שימוע ובכתבי אישום במנעד רחב של עבירות, לרבות: עבירות רכוש.

ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלון שליכטר

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

תחומי התמחות נוספים

עורך דין צבאי

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית למערכת...

המשך קריאה

חנינה מהנשיא

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   מי יכול להגיש בקשת חנינה מהנשיא? כל אדם אשר נושא רישום פלילי, יכול להגיש בקשת חנינה, אך כמובן יש להביא בחשבון מספר נתונים טרם הפנייה לנשיא. ראשית, כדי לדעת במדויק מהו...

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין