משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

שחרור ממעצר | מעצר ימים | עורך דין מעצרים | עו"ד פלילי אלון שליכטר

5
(1)

המשרד פעיל 24/7 לשחרור ממעצר

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, מייצג ומלווה חשודים בהליכי המעצר בפני בית המשפט, לרבות: מעצר ימים, מעצר עד תום ההליכים, עררים על מעצרים ובקשות פלילות שונות.

מהו מעצר ימים?

האדם שאתם מכירים נלקח לחקירה מה עושים?

ככלל, רק לבני משפחה או עו"ד מטעם המשפחה יוכל לקבל מידע ראשוני על מעצרו של יקיריכם.

למידע על ייעוץ מקצועי טרם החקירה על ידי עו"ד פלילי יש להיכנס למאמר הבא: חקירה במשטרה – המדריך המלא

מה קורה עם המשטרה מחליטה לעצור את החשוד?

במרבית המקרים, על המשטרה להביא את החשוד בפני שופט תורן מעצרים וזאת תוך 24 שעות ממעצרו, בית המשפט כלל יהיה באזור תחנת המשטרה בה הוא נחקר.

ישנם מקרים שניתן להגיש ערר על הקצין הממונה שהחליט לעצור את החשוד, אך המדובר במקרים מיוחדים ועל כן מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי באופן פרטני.

מתי יתקיים הדיון אצל השופט התורן?

הדיונים נפתחים החל משעה 08:30 בבוקר, אך אין ערובה לכך שהדיון שלכם דווקא יתחיל בשעה הזו, וזאת בשל העומס הרב על בתי המשפט באותו היום. לכן, יש לקחת בחשבון שההמתנה לדיון תיארך שעות ארוכות.

מה קורה בדיון אצל השופט התורן?

נציג מטעם תחנת המשטרה שחקרה אותו יופיע לדיון כמו גם עו"ד פלילי מטעמכם, אשר יהיה זכאי לשאול את החוקר שאלות על החקירה ובמיוחד על התקדמות ולאחריה לטעון בפני בית המשפט לשחרור ממעצר.

כמובן שעו"ד פלילי מיומן ומנוסה יכול להשפיע באופן ישיר על שחרור חשוד או על צמצום ימי המעצר המבוקשים על ידי המשטרה למינימום האפשרי.

להלן, דוגמא לבקשה להוצאת צו מעצר על ידי המשטרה (מצונזר מפאת צנעת הפרט):

כאמור בית המשפט יכול להחליט על הארכת מעצר במספר ימים נוספים (בעילות של צורכי חקירה, שיבוש הליכי משפט ומסוכנות) או להורת על שחרור ממעצר בתנאים כגון הרחקה; אי יצירת קשר עם מעורבים; מעצר בית; הפקדה כספית; ערבות צד ג'; איזוק אלקטרוני ועוד.

להלן דוגמא להחלטת בית המשפט על שחרור ממעצר חשוד בעבירות אלימות במשפחה (מצונזר מפאת צנעת הפרט):

מה ניתן לעשות במידה ובית המשפט החליט להאריך את המעצר?

יש לראות את התמונה הגדולה, ולשקול האם כדאי להגיש ערר על החלטת בית המשפט השלום לבית המשפט המחוזי. יובהר, החלטה מסוג זה הינה שילוב של ידע וניסיון משפטי באשר לעוצמת החשד, עברו של החשוד ונסיבות נוספות אשר עו"ד פלילי מנוסה ידע להעריך טרם הגשת ערר.

כמו כן, יש ללמוד את החלטת בית המשפט ובמידה ובית המשפט נוטה לכיוון שחרור ממעצר אולי לא דיי לו בערבויות שהוצגו לו ויש להביא מפקחים אחרים / נוספים לדיון בהארכת המעצר הבאה.

דגשים למשפחות וחברים של העצור

ידוע כי מדובר במצב לא נעים עם הרבה לחץ, חששות ופחדים. לכן גם מהסיבה הזו שכירת שירותיו של עו"ד פלילי יכולה לעזור לקשר עם העצור לצרכיו הבסיסיים, הבריאותיים והתמיכה המורלית לה הוא זקוק בזמן זה.

לדיונים ככלל מומלץ להגיע אם אתם משפחה קרובה של החשוד, וזאת גם למען הרמת המורל והחיזוק הנפשי במובן ש"אתם איתו".

גם במידה ואתם סולדים לחלוטין ממה שמיוחס לחשוד או מאמירות החוקר ובית המשפט יש לזכור מדובר בשלב החשדות בלבד, ולא פעם אדם נעצר בעקבות תלונות שווא, טעויות בזיהוי ולבסוף לא הוגש כתב אישום.

חשיבות ייצוג וליווי של עו"ד פלילי בשלב דיוני המעצר

הליך מעצר הימים הינו הליך אינטנסיבי, בו עו"ד פלילי מנוסה יוכל לנהל עבורכם את המערכה המשפטית בראיה אסטרטגית כוללת, וזאת מתוך ידע וניסיון משפטי מעמיק של ההליכים הצפויים, כך ידע לבחור בטקטיקות הנדרשות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור החשוד ולהוביל לשחרורו מוקדם ככל הניתן!

בנוסף, החשוד בהליך המעצר נמצא גם בחקירה משטרתית, ולכן הליווי של עו"ד פלילי מנוסה הינה הרת גורל, שכן זכותו של החשוד להיוועץ עם עו"ד טרם כל חקירה גם במהלך שהותו במעצר והייצוג בהליך המעצר כולל ליווי חשוב זה.

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, מייצג ומלווה חשודים בהליכי המעצר בכל חלקי הארץ וזמין להליכים אלו 24/7. למידע שימושי, בנושא טלפונים, מיקום תחנות משטרה, מיקום בתי משפט בארץ והפקדת כספי ערובה

לחצו כאן

לייעוץ מיידי
חייגו 054-6762373

ניתן לצור קשר עם עו"ד פלילי אלון שליכטר 24/7 בטלפון 054-6762373


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

שאלות ותשובות

 • מה קורה אם החליטו על מעצר לאחר חקירה במשטרה?

  מה קורה אם החליטו על מעצר לאחר חקירה במשטרה?

  במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

 • האם ניתן להביא בגדים או אוכל לעצור בבית משפט?

  האם ניתן להביא בגדים או אוכל לעצור בבית משפט?

  לא ניתן להעביר אוכל / שתיה או ביגוד לעצור באולם בית המשפט. במידה ובית המשפט מחליט על הארכת מעצר החשוד ככלל ניתן להעביר על ידי בן משפחה או קרוב אחר שבית המשפט התיר לו להעביר דברים דרך הגעה פיזית לבית המעצר בו שוהה העצור בדרכים המקובלות של שירות בתי הסוהר.
 • מה אפשר לעשות אם הוחלט על הארכת מעצר?

  מה אפשר לעשות אם הוחלט על הארכת מעצר?

  במידה והוחלט על הארכת מעצר של חשוד, ניתן לשקול הגשת ערר לבית המשפט המחוזי.
 • למה צריך ייצוג של עורך דין מעצרים?

  למה צריך ייצוג של עורך דין מעצרים?

  עורך דין מעצרים מנוסה, יודע לחקור את נציג המשטרה המבקש את מעצרו של החשוד ועל פי תשובת נציג המשטרה ניתן לשכנע את בית המשפט לשחרר את העצור מהמעצר. כמו כן, ליווי העצור הן בשלב החקירה והן בשלב המעצר הינו קריטי למצב רוחו הנפשי של העצור כאשר הוא במצב לחץ קשה, דבר אשר יכול להשפיע על הגרסה שימסור למשטרה והן למצב בו נמצאים הקרובים אליו. במסגרת הליווי עורך דין מעצרים פוגש בעצור הן בתחנת המשטרה, הן בבית המשפט והן בביקורים בבית המעצר.

סרטונים מהתקשורת

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

תחומי התמחות נוספים

עורך דין צבאי

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית למערכת...

המשך קריאה

חנינה מהנשיא

לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   מי יכול להגיש בקשת חנינה מהנשיא? כל אדם אשר נושא רישום פלילי, יכול להגיש בקשת חנינה, אך כמובן יש להביא בחשבון מספר נתונים טרם הפנייה לנשיא. ראשית, כדי לדעת במדויק מהו...

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין