משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

עורך דין סמים

5
(2)

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים – מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון!

לייעוץ מיידי 24/7
חייגו 054-6762373

 

בחודשים האחרונים, אנחנו יכולים לראות דיון ציבורי ער אודות השאלה, האם נכון מצד המדינה להחמיר בענישה על עבירות סמים והאם לא הגיע הזמן להפחית בהפללה של אנשים אשר צרכו סמים קלים בשלבים מסוימים בחיים שלהם.

כל עו"ד עבירת סמים יודע לספר, על לקוחות אשר השתמשו בחומרים קלים וקיבלו כתוצאה מכך עונש על החזקת סמים קלים, עונש שיכול להעיב על החיים שלהם מכיוונים שונים, בין אם מדובר כשהם יבקשו להתקבל למקומות עבודה מסוימים ובין אם במקרים אחרים, מעצם העובדה שעונש על החזקת סמים קלים כולל בתוכו גם רישום פלילי, מן הסתם.

לפני שאנחנו נסביר מספר נקודות מהותיות בנושא של עבירות סמים, צריך להדגיש, אף אחד גם לא מבין אלה שתומכים בשינוי החוק, לא סבור שצריך להתיר שימוש סמים חופשי לגמרי. כן קיים ויכוח על השאלה, אילו סמים אמורים להיות מותרים בחוק ואילו לא ומה צריכה להיות הענישה על שימוש סמים באופן עצמי. שכן, ההנחה היא שאדם אשר משתמש בסמים לשימוש עצמי לא גורם נזק לסביבה אלא רק לעצמו והמדינה לא אמורה להעניש אותו על כך.

חשוב לומר, אם נתפסתם עם סמים קלים או קשים, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לשכור את שירותיו של עו"ד עבירת סמים, כך תוכלו לעמוד מול המשטרה, ויהיה מי שיגן עליכם ועל האינטרסים שלכם. גם אם אתם חושבים שמדובר בעבירות סמים קלות, גם אתם מאמינים שאתם יכולים להשתחרר מזה בעצמכם, אל תנסו לפעול ללא עורך דין סמים, שכן אם לא תצליחו להתמודד עם המשטרה ולהוכיח שזה לא שלכם או שמדובר בכמות קטנה עליה לא מעמידים לדין, הרי שאתם עלולים לקבל עונש על החזקת סמים קלים או קשים, דבר שיכול להשפיע על כל חייכם.

דברים שחשוב לדעת על עבירות סמים

על פי החוק אסור להשתמש, לסחור או להחזיק בחומרים שמוגדרים כסמים (חומרים אסורים על פי חוק). אך קיים הבדל בחוק בין שימוש עצמי, שימוש שלא לצרירה עצמית לבין סחר בסמים. עבירות סמים שמתייחסות לסחר הן הרבה יותר חמורות מאשר עבירות שימוש עצמי, ולו מהסיבה הפשוטה, שבסחר אתם משדלים אנשים אחרים להשתמש ואתם מרוויחים מזה, אתם בעצם מפיצים את הסם ובכך מסכנים אחרים.

גם בכל הקשור לשימוש עצמי, הרי קיים הבדל בין מי שמשתמש בכמות קטנה לבין מי שמשתמש בכמות גדולה שעלולה להיתפס ככמות מסחרית. צריך להדגיש נקודה מהותית. השימוש עצמו אסור בכל כמות שהיא, אבל המדינה לא מעמידה לדין כל אחד שמחזיק ג'וינט למשל, כי מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, זה לא משתלם לה. אז במקרים של שימוש עצמי בכמויות מאוד נמוכות, היא מוכנה "להעלים עין" זה לא בהכרח אומר, שלא יכולים לעצור אתכם. בפרט אם מדובר בשימוש עצמי בזמן נהיגה, בזמן מילוי תפקיד חשוב (רופא, שוטר, חייל וכדומה) או במקרים שמדובר באירוע נלווה, למשל, אם אתם מעורבים בתגרה ומתברר שלפני כן צרכתם סם בכמות קטנה, אז תהיו בטוחים שזה ישפיע על התיק שלכם.

המדינה כן מענישה בחומרה אנשים שמחזיקים כמויות סם גדולות לשימוש עצמי או החזקת שימוש שלא לצריכה עצמית, כמויות שיכולות להתאים לסחר, אף על פי שלא סוחרים בו.

אם אתם מחפשים עו"ד עבירות סמים, זה הזמן לפנות אלינו משרדו של עו"ד אלון שליכטר, עורך דין סמים מנוסה ומקצועי אשר יכול להציע לכם פתרונות לכל בעיה בה אתם מעורבים. אתם מוזמנים לפנות אלינו ותוך זמן קצר נחזור ונקבע איתכם פגישה. אנחנו כאן בשבילכם בכל עניין של עבירות סמים, שימוש עצמי או סחר בסמים.

סחר בסמים

עורך דין סמים אלון שליכטר

אם אתה קורא שורות אלה, קיימת סבירות שהסתבכת בחשד למעורבות בעבירת סמים. חשוב שתדע כי עבירות סמים, מסוימות, שכיחות ונפוצות כלל שתהיינה, מתקבלות בחומרה רבה בבתי המשפט ומשכך כצעד ראשון, חשוב לקבל ייצוג של עורך דין סמים מומחה שיש לו את הידע המשפטי הדרוש והניסיון הפרקטי המעניקים לו את היכולת להטיל דופי ולהזים את הראיות והעדויות מטעם גורמי החקירה והתביעה, ללוות אותך ולהקנות לך את הכלים והביטחון להתמודדות עם התהליך.

עורך דין סמים – מהן עבירות סמים?

עבירות סמים מסווגות כעבירות קלות – כמו החזקת מריחואנה לשימוש עצמי, לעומת עבירות סמים המסווגות כחמורות והענישה כלפי הנאשמים המורשעים במעורבות בהן מופעלת בהתאם – כך למשל עבירות של סחר בסמים, יבוא ויצוא, גידול סמים, הברחתם, שימוש בסמים במסגרת צה"ל וכן הדחת קטין לשימוש בסמים. אם זומנת לחקירה או נלקחת לחקירה בחשד למעורבות בעבירה או בעבירות סמים, צור קשר מיד עם עורך דין פלילי מומחה בעבירות סמים כדי להימנע מהעמדה לדין וענישה מרחיקת לכת. שים לב: בתי המשפט מחמירים מאוד עם מורשעים בעבירות סחר בסמים ואלה נידונים למאסרים ממושכים של עד 20 שנות מאסר לצד סנקציות מחמירות נוספות.

עורך דין סמים – כיצד יוכל לסייע לי?

עבירות סמים המוגדרות כקלות וכאלה המוגדרות כחמורות – הן עבירות של שימוש אסור בסמים והמשותף לשתיהן היא ענישה שננקטת כתלות בחומרת העבירה, נסיבותיה ונסיבותיו האישיות של החשוד – למשל עברו הפלילי, סוג הסם שנתפס ועוד פרמטרים. עורך דין סמים ינהל את הליך ההוכחות תוך העלאת טיעונים עובדתיים ומשפטיים בפני בית המשפט, שיש בהם כדי להוכיח שהסמים שנתפסו מיועדים לשימוש עצמי ולהביא בפניו ראיות ועדויות שיש בהן כדי לעמוד על אופיו של הנאשם ופועלו ולמסמס את האישומים המיוחסים לו עד זיכויו וביטול הרישום הפלילי. משרד עו"ד אלון שליכטר טיפל עד כה בתיקים רבים נגד עברייני סמים בכל דרגות חומרת העבירות והביא לסגירתם במשא ומתן מול הפרקליטות וגורמי התביעה וגיבוש הסדרי טיעון מקלים בעבירות סמים חמורות לרבות סחר בסמים.

עורך דין סמים שיעזור לכם לצאת מהעבירה - אלון שליכטר

ספר החוקים הישראלי ובכלל במדינות רבות, עושה הפרדה ברורה בין החזקת סמים לסחר בסמים. רוב המדינות נאבקות יותר בתופעת הסחר ונלחמות בסוחרים, ומקצות פחות משאבים ומאמץ למאבק בהחזקת סמים לשימוש עצמי.

כך עורך דין לעבירות סמים שמגיע אליו לקוח אשר מואשם בסחר בסמים, אחד הדברים הראשונים שהוא בוחן זה, האם אפשר להוכיח שהוא לא סחר אלא החזיק בסמים לצורך האישי, אז תהיה הפחתה משמעותית בעונש שהלקוח שלו יכול לקבל. מן הסתם, גם כל עורך דין לעבירות סמים מבין, שלא בכל מצב זה אפשרי, הרי שום שופט לא יקבל שהחזקת קילוגרמים רבים של סמים זה בגדר החזקה לשימוש עצמי (מה עוד שמדובר בכמות שגם כך היא אסורה לצורך זה), ולא לסחר.

מדוע סחר נחשב לעבירה יותר חמורה?

יש לכך סיבות שונות, בעיקרן חברתיות. סחר בסמים נתפס כניסיון לפגוע בחברה, להפיץ חומרים שנחשבים אסורים על ידי המדינה, למעשה מדובר באקט שלא רק יוצא נגד חוקי המדינה אלא גם גורם לפגיעה בחברה למטרת בצע כסף. צריך לזכור נקודה נוספת, שעל עבירות סחר בסמים, אפשר להוסיף עבירות נוספות, כלכליות, שכן אף סוחר סמים לא מדווח על רווחיו למס הכנסה. מן הסתם, אם עורך דין לעבירות סמים יתקל במצב כזה, קרי לקוח שמעורב בסחר, יהיה לו קשה להוכיח שמדובר בהחזקת סמים, אם הלקוח שלו עשה מכך רווחים ולא דיווח עליהם.

העונש על עבירות סמים בדמות סחר והפצה, יכול להגיע ל-20 שנות מאסר. זה תלוי בכמות הסחר, בעבר של הנאשם, משך תקופת הזמן שהוא ביצע את העבירה ובהיבטים נוספים.

כאמור, עו"ד סמים ירצה להוכיח שהלקוח שלו לא סחר בסמים אלא עבר על עבירה של החזקת סמים בלבד. העונשים על עבירה זו, הם הרבה יותר קלים. מדובר על העונש של עד 3 שנים. החוק אומנם לא קובע עונש מסוים לסם מסוים, אלא הוא כללי, אך בית המשפט כן מתחשב בכך, דינו של עונש על החזקת קוקאין לא דומה לדינו של עונש על החזקת קנאביס. כמובן שגם הכמות קובעת, אם מדובר בכמות מינימאלית, ייתכן מאוד שבית המשפט כלל לא יעניש ובמצבים מסוימים המשטרה לא תעשה דבר.

כל מי שחשוד בעבירות סמים, נכון מצידו לא להמתין ולשכור מיד עורך דין לעבירות סמים. מהשלב הראשון בחקירה המשטרתית ועד השלב בו מגיעים לבית משפט והשופט קובע מה העונש המוטל על הנאשם, אם מוטל עליו עונש.

עו"ד סמים ידע לעבוד מול המשטרה, תחילה הוא יחפש דרכים להוכיח שכל ביצוע המעצר לא היה תקף, כל הפעולות שהיא ביצעה היו בניגוד לחוק ולכן הם אינם תקפים בבית משפט. במידה וזה לא יצלח, אז הוא ינסה להוכיח שלא מדובר בסחר או בעבירה חמורה אלא בהחזקת סמים, אם זה לא יצליח, אז הוא ינסה למצוא דרכים אחרות להפחית את העונש, בין אם זה דרך עברו של החשוד ובין אם זה דרך מצבו הכלכלי או המשפחתי.

השופט יכול לקחת בחשבון את עברו של הנאשם, מצבו הנפשי, בריאותי, כלכלי וכן את סוג העבירה בשיקולים לקביעת העונש. על כל פנים, יהיה הרבה יותר פשוט לנאשם לקבל עונש קל אם הוא ישכור עורך דין לעבירות סמים שיטפל בעינינו.

לשם כך, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו, משרדו של עו"ד אלון שליכטר. עו"ד שליכטר הוא עו"ד עבירת סמים אשר מייצג חשודים ונאשמים בעבירות סמים שונות. ניתן לפנות אל משרדנו בטלפון או דרך האתר שלנו.

לייעוץ מיידי 24/7
חייגו 054-6762373

משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

בלוג נוספים

עורך דין צבאי | עו"ד צבאי אלון שליכטר – יייצוג חיילים בבית הדין הצבאי

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכט...

המשך קריאה

גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 סעיף 304 לחוק העונשין קובע כי הגורם למותו של אדם ברשלנות דינו מאסר 3 שנים ומינימום של 6 חודשי מאסר....

המשך קריאה
קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין