משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים

  עורך דין צבאי

  5
  (25)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום – פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית 

  למערכת המשפט הצבאית מאפיינים ייחודיים המתאימים אותה לצה"ל, ערכי ורוחו ומתבטאים בין היתר בסדרי הדין ובענישה. בהתאם לזאת, מומלץ לחייל בשירות סדיר או קבע המתמודד עם חשדות או אישומים פליליים נגדו לפנות בהקדם לייעוץ וייצוג בתחום המשפט הצבאי על-ידי עורך דין פלילי שהוא גם עורך דין צבאי, ויש לו הידע המשפטי והניסיון המעשי ההכרחיים ביישום חוק השיפוט הצבאי. במקרים אלו, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  באלו עבירות מתמחה עורך דין צבאי?

  שעה שהפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד נאשם, יהא בית הדין הצבאי מוסמך לדון בעניינו, להכריע ולגזור את דינו. בנקודה זו, ידע הנאשם כי הוא זכאי לייצוג משפטי בידי עורך דין צבאי הבקיא בדיני הצבא. מדובר בעבירות צבאיות כגון עריקות והשתמטות משירות או מפעולה, הפקרת נשק ושימוש בלתי חוקי בו, אונס והטרדה מינית, אלימות, גניבה ועוד. בית הדין הצבאי ישפוט גם בעבירות פליליות כגון עבירות סמים לרבות שימוש, סחר והחזקה, סירוב לנטילת דגימת שתן, עבירות בנשק, שוחד וקבלת דבר במרמה, עבירות המתה שונות ועוד.

  עורך דין צבאי

  כשם שמערכת המשפט הצבאית שונה ונבדלת מזו האזרחית ובעלת זיקה מובהקת לצה"ל, כך גם הסנקציות הקבועות בצד העבירות משמעותיות וחמורות. לא זו בלבד שמדובר בעונשים שדרגת חומרתם גבוהה, אלא שרוב העבירות נושאות בצידן קלון המקשה על מי שהורשע בביצוען לפתח קריירה מקצועית ולתפוס משרות מובילות, ויהא לו לרועץ בקבלה למקומות עבודה, בעיקר בעת התמודדות על משרות ניהוליות וכאלה בעלות אופי בטחוני.

  עורך דין צבאי – מתי לפנות לייצוג?

  לאור הזיקה שמתקיימת בין המשפט הפלילי לבין הצבאי, ישנה חשיבות מוגברת לבחירה בעורך דין צבאי שהוא גם עורך דין פלילי, לו הכלים לספק הכנה לקראת חקירת המשטרה הצבאית והוא מוסמך לייצג במסגרת בתי הדין הצבאיים. לפניה לעורך דין צבאי טרם החקירה ישנה חשיבות מכרעת לגבי המשך ההליך, היות שלאור תוצאותיה יוחלט אם להגיש כתב אישום או לסגור את התיק. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין צבאי מיד עם הזימון לחקירה כך שהנחקר יתייצב לחקירתו לאחר שקיבל הנחיות ויש ברשותו הידע הנחוץ לצורך התנהלות נכונה במהלך החקירה.

  ליווי וייעוץ על ידי עורך דין צבאי

  מיד עם הזימון למצ"ח, יש לפנות לייעוץ לפני החקירה על ידי עורך דין צבאי. לגרסה הראשונית, יש משמעות מאוד גדולה ומידע לו מסכים או משותף עם מצ"ח הינה בעלת השפעת גורלית על המשך ניהול התיק בבית הדין הצבאי. חקירה פלילית של מצ"ח בחשד לעבירות פליליות שהתבצעו כאשר חוק השיפוט הצבאי חל עליו למשל עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות גניבה, עבירות מרמה והונאה, עבירות זיוף, עבירות תקיפה וחבלה, עבירות נשק עבירת רצח עבירות מין, עבירת אונס מעשה מגונה, תקיפה מינית, טרדה מינית ועוד.

   

  דיונים בבית הדין הצבאי – ייצוג על ידי עורך דין צבאי

  מיד עם מעצרו של החייל ולאחר חקירת מצ"ח, יופנה לבית הדין הרלוונטי בהתאם למקום שירותו הצבאי, להארכת מעצר בפני שופט תורן, שם ייצוג על ידי עורך דין צבאי מנוסה ייקבע כבר מתחילת ההליך את טון החקירה, כמו גם את התמקדותה ובמהלך ההליך יבצע פגישות עם הפרקליטות הצבאית ביחס לתיק, דבר אשר משפיע בסופו של יום על טיב החשדות והאישומים ואף להוביל לביטולם, כמו גם על הענישה.

   

  דוגמה לייצוג על ידי עורך דין צבאי אלון שליכטר שהסתיים ברישום פלילי מופחת בעבירת סמים בצבא:

  דרכי התקשרות עם בתי הדין הצבאיים

  בית הדין הצבאי המחוזי מרכז וח"א (הבית הירוק)

  כתובת: שבטי ישראל 78 יפו. טלפון מזכירות: אזרחי: 03-5136700  פקס: 03-5136755

  בית הדין הצבאי המחוזי דרום וז"י (קסטינה)

  כתובת: קסטינה, מחנה בר לב ת.ד 1289 טלפון מזכירות : אזרחי: 08-8614900  פקס: 08-8619661

  בית הדין הצבאי המחוזי צפון וחיל הים (בית הדין צפון חיפה)

  כתובת: "מחנה הדר" – רחוב הדר 8 חיפה טלפון: אזרחי: 04-8687278/9,  פקס: 04-8687204

  זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום – פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכטר, למתן ייצוג וליווי איכותי ומקצועי בהליך מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית

  לקרוא עוד מדריך לחקירה  לחץ כאן – מה עושים בחקירת מצ"ח?

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 25

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מה תפקידו של עורך דין צבאי?

   עורך דין צבאי נדרש לכל חייל או לכל מי שמועמד לשירות צבאי, שעלול למצוא את עצמו במערכת יחסים מורכבת עם המערכת הצבאית, בין אם במסגרת של הליכים מול רשויות הצבא בעניינים רפואיים, נפשיים ואחרים, ובין אם מדובר בהליכים משפטיים צבאיים – כאשר עשויות להתעורר שאלות שונות באשר לפעולה הכדאית והנכונה, זו שתועיל לחייל ותחסוך נזקים, ככל האפשר. עו"ד אלון שליכטר כאן כדי לעשות לכם סדר בכל הקשור לענייני צבא.

   מדוע כדאי לי לבחור בייצוג של עורך הדין אלון שליכטר?

   עורך הדין הצבאי אלון שליכטר הוא מומחה בתחום המשפט והדין הצבאי, ועוסק בתחום זה באופן רציף מזה שנים רבות, עם הצלחות מוכחות. משרדנו הוא מהמובילים בישראל בתחום הדין הצבאי, ועוסק בייעוץ לחיילים בחקירות מצ”ח, ייצוג בבתי הדין הצבאיים בכל סוגי התיקים הפליליים-צבאיים, וייצוג חיילים בפני רשויות הצבא בכל נושא צבאי.

   עורך דין צבאי – מהו משפט צבאי ובמה הוא נבדל ממשפט אזרחי?

   כמו ברוב מדינות העולם, מערכת המשפט הצבאית בישראל נפרדת ממערכת המשפט האזרחית. סמכות השיפוט בעניין עבירות המבוצעות על ידי חיילים מוענקת למערכת המשפט הצבאית באמצעות חוק המשפט הצבאי התשט"ו – 1955. קיימים מספר הבדלים ראשיים בין שתי המערכות הללו: מערכת המשפט הצבאית שונה ממערכת המשפט האזרחית, בכך שהיא חלה אך ורק על משרתים בצה"ל. המשפט מתנהל בערכאות צבאיות מיוחדות המכונות בתי דין צבאיים. שנית, המשפט הצבאי כולל מספר עבירות שאינן מוגדרות כעבירות במשפט האזרחי, וכן הגנות שחלות על חיילים אשר אינן חלות על אזרחים תחת המשפט האזרחי.

   סמכות השיפוט של מערכת המשפט הצבאי חלה הן על עבירות צבאיות והן על עבירות פליליות "רגילות", אשר בוצעו על ידי משרתים בצה"ל, לרבות קצינים, חיילים בשירות חובה, אנשי קבע, חיילים במילואים ואף אזרחים עובדי צה"ל (לא תמיד). זאת ועוד, מערכת המשפט הצבאית מהווה גם רשות מבצעת, המפעילה בתי כלא משלה.

   כפועל יוצא מכך שמדובר במערכת משפט נפרדת מהמערכת האזרחית, רמת הענישה בחלק מהעבירות גבוהה יותר מאלו המוגדרות במערכת האזרחית, דוגמת עבירות הקשורות בסמים. בעוד שבמערכת האזרחית, הרשעה בעבירה של שימוש בסמים לרוב תסתיים בעונש קל משמעותית מאשר במערכת הצבאית, אם בכלל יוגש כתב אישום, הרי שבמערכת הצבאית נוהגים להגיש כתבי אישום גם בגין שימוש חד פעמי בסם קל ועותרים לעונשי מאסר בפועל.

   עוד בבלוג

   גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

   לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 סעיף 304 לחוק העונשין קובע כי הגורם למותו של אדם ברשלנות דינו מאסר 3 שנים ומינימום של 6 חודשי מאסר. מעבר לכך, מי שנאשם בעילה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים הוא נהג שבזמני...

   המשך קריאה

   חנינה מהנשיא

   לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   מי יכול להגיש בקשת חנינה מהנשיא? כל אדם אשר נושא רישום פלילי, יכול להגיש בקשת חנינה, אך כמובן יש להביא בחשבון מספר נתונים טרם הפנייה לנשיא. ראשית, כדי לדעת במדויק מהו...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין