משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים

  שחרור מוקדם וחנינה לאסירים בתקופת הקורונה

  5
  (6)

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  לאור המגפה העולמית והחשש הגובר שנגיף הקורונה יתפשט גם בבתי סוהר ויעמיד בסכנה את כלל אוכלוסיית האסירים, ובפרט אסירים ששייכים לקבוצות סיכון מפאת גיל ומצב בריאות לקוי ניתן לשקול ביצוע הליכים דחופים בשלושה מסלולים עיקריים: בקשה לשחרור על תנאי מטעמים רפואיים, בקשה לשחרור מוקדם לפי סעיפים 2-3 לחוק שחרור על תנאי ממאסר הגשת בקשת חנינה דחופה לנשיא המדינה. עו"ד פלילי אלון שליכטר מסביר במאמר הבא >>

   

  בקשה לשחרור על תנאי מטעמים רפואיים לפי סעיף 7(ד) לחוק שחרור על-תנאי ממאסר, תשס"א-2001

  ניתן לפנות בהתאם לחוק שחרור על תנאי לשחרור מטעמים רפואיים בעילות הבאות:

  1. ימיו של האסיר ספורים או המשך שהותו במאסר יסכן את חייו באופן ממשי, בשל חולניותו
  2. האסיר חולה במחלת הסרטן או עבר או עומד לעבור השתלה של איבר חיוני, ואשר בשל כך עליו לקבל טיפול רפואי שיש בו כדי לסכן את חייו באופן ממשי והטיפול מלווה בירידה ניכרת בתפקוד ובסבל רב.

   

  בקשה לשחרור מוקדם לפי סעיפים 2-3 לחוק שחרור על-תנאי ממאסר, תשס"א-2001, כאשר הנסיבות הרפואיות על רקע המצב הנוכחי יהיו חלק מנימוקי השחרור

  באותם מקרים היותו של האסיר נמנה עם אוכלוסייה המצויה בסיכון, או בשל מצבו הרפואי – יש לפנות לוועדת השחרורים בבקשה נפרדת לקיום דיון דחוף, תוך פירוט הנימוקים לכך.

   

  הגשת בקשת חנינה דחופהשתתבסס בין היתר על המצב הקשה שנוצר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה

  ניתן להגיש בקשה דחופה לחנינה לנשיא מהמדינה לשחרור ממאסר בנימוקים של סכנה לבריאות האסיר ויתר אוכלוסיית האסירים וכן מנימוקים של בעיות מיוחדות שמהן סובלת משפחתו של האסיר בעקבות התפשטות הנגיף. בקשה לחנינה לנשיא המדינה התקבלה וזאת בשל כך שבנו של האסיר סובל ממגבלות קוגניטיביות ותפקודיות חמורות ועקב כך נותר ללא מסגרת טיפולית בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והמשפחה זקוקה נואשות לנוכחותו של האב (האסיר) בבית.

   

  ניתן לפנות למשרדו של עורך דין פלילי אלון שליכטר, ללא התחייבות, על מנת לבחון את האפשרות לשחרור מוקדם של יקירכם, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי שכן המצב בשלב זה מאוד דינמי ואין לדעת מתי יחול שינוי במצב דברים זה.

  לייעוץ מיידי 24/7
  חייגו 054-6762373

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 6

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד במאמרים מקצועיים

   שימוש בכוח בחקירה במשטרה לצורך פתיחת מכשירים סלולאריים

   לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 שימוש חוקר בכוח בחקירה משטרתית לצורך נטילת טביעת-אצבע הנדרשת לצורך פתיחת מכשירים סלולאריים לאחרונה יותר ויותר במהלך חקירה משטרתית נעשה שימוש בראיות שהופקו מחיפושים במכשיר הטל...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין