עורך דין אלימות במשפחה

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

אחד הנושאים הכואבים ביותר בחברה המודרנית ובפרט בחברה הישראלית, זו אלימות במשפחה. זו יכולה להיות אלימות פיזית, מילולית, נפשית, כלכלית, זו יכולה להיות אלימות שמופנית כלפי בת או בן זוג, כלפי ילדים, הורים, אחים ואחיות.

נושא זה צבר תאוצה במהלך השנים, הן בזכות מודעות תקשורתית וחקיקה רחבה בתחום שנועדה למנוע זאת. כמו כן מדינות שונות ובפרט ישראל, מפעילות תוכניות שונות שנועדו לשקם עבריינים שנאשמו בעבירות של אלימות במשפחה, וכן תוכניות שנועדו לשקם את הקורבנות.

תפקידו של עורך דין אלימות במשפחה הוא חשוב מאוד בכל שלב בתהליך. אומנם לצופים מן הצד, הרבה פעמים יש תחושה מאוד לא נעימה שיש מי שבוחר לייצג את הצד של מי שחשוד בביצוע עבירות שכאלה, בפרט כאשר מדובר באלימות כלפי ילדים, שנחשבת בעיני רבים לעבירה החמורה ביותר שיש בספר החוקים, עבירה שאין עליה מחילה. אך עורך דין אלימות במשפחה עושה את תפקידו כפי שהוא אמור לעשות וזה לייצג את גם את מי שחשוד ונחשב לחף מפשע, כל עוד לא הוכח אחרת.

כאמור, תפקידו של עורך דין אלימות במשפחה היא להגן על הלקוח שלו, ולהדוף את הטענה שהיתה אלימות מצידו. צריך לזכור, במשפט פלילי, התביעה היא זאת שצריכה להוכיח את ביצוע העבירה. עורך דין אלימות במשפחה מתמקד בהצגת גרסת החשוד או הנאשם בפרשנות אחרת מזו שהציגה התביעה.

כיצד ניתן להציג פרשנות אחרת ולהפחית בעונש

ניקח מקרה של עורך דין עבירות אלימות בתל אביב או בכל עיר אחרת, לצורך העניין, אשר מתמודד עם מצב בו התובע הצליח להוכיח שאכן היתה אלימות מצד הלקוח שלו. אז מה שנותר לו היא להציג פרשנות אחרת ואם הוא נכשל בכך, לנסות ולהפחית בעונש של הלקוח שלו.

הצגת פרשנות אחרת לאלימות במשפחה היא לא דבר פשוט, בוודאי לא כשמדובר באלימות כלפי בת זוג או כלפי ילדים. דרך אחרת, היא לטעון שהדבר נעשה ללא כוונה מתוך תנועה או מתוך סיטואציה אחרת. חשוב לומר, שהרבה יותר קל להציג פרשנות כזו כשמדובר באדם בן אותו גיל ולא כשמדובר בילד קטן.

עוד פרשנות שניתן להציג היא, שמקרה האלימות התרחש על רקע מאבק בין השניים או לחילופין כהגנה עצמית. למשל, אם מדובר בילד שמואשם באלימות כלפי הוריו, או אלימות בין בני זוג. אז יצטרך עורך דין אלימות במשפחה להוכיח שאכן היה מאבק ואכן מדובר על הגנה עצמית.

אם זה לא מצליח, מה שעומד לרשותו של עו"ד עבירות אלימות בתל אביב או בכל עיר אחרת הוא ניסיון להפחית בעונש. זה יכול להתבצע על רקע עברו הנקי, מעמדו בחברה, עצם העובדה שהוא עבר אירוע מסוים שהשפיע עליו, במקרים מסוימים עצם זה שהוא מפרנס משפחה ואם הוא יישלח לכלא זה יכול להשפיע עליהם, וכן ניתן לדרוש הפחתה בעונש אם לפני ובזמן המשפט הוא היה עצור, אז אפשר לבקש קיזוז של זמן המאסר בזמן המעצר.

אם אתם מתמודדים עם תלונה במשטרה על אלימות במשפחה, זה הזמן לפנות אל משרדו של עו"ד אלון שליכטר, עורך דין פלילי תל אביב, משרדנו ישמח לייצגם אתכם הן בתהליך הקדם משפטי והן בתהליך המשפטי עצמו. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולקבוע איתנו פגישה. הצוות שלנו מחכה לפנייתכם ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373