הטרדה מינית

 לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

מדי שנה מוגשות למעלה מ-5000 תלונות על הטרדות מין בשנה. מדובר הטרדות ברמות שונות, הן פיזיות והן מילוליות. אל מול כמות זו, יש לציין שרק שמינית מהתלונות הופכות בסופו של דבר לכתב אישום. צריך לציין שעל פי סקרים, הרי 67 אחוז מהנשים היהודיות ו79 אחוז מהנשים הערביות, הוטרדו מינית. עם זאת, ידוע שלא כל אישה שחוותה הטרדה מינית, מתלוננת על כך למשטרה.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות גידול ניכר במספר התלונות על הטרדה מינית, הדבר הנובע מסיבות שונות, הן מהחמרה בחוק, חידוד נהלים במקומות עבודה ובמקומות אחרים לגבי הטרדות מין וכן חשיפה תקשורתית גדולה אשר מבליטה את התופעה ומעודדת נשים, שהן הנפגעות העיקריות, להתלונן במשטרה על כך. זכורה לכולם אמירתו של השופט מישאל חשין ז"ל "כשאישה אומרת לא, היא מתכוונת ללא, אין לא שהוא כן".

לפני שנסביר כיצד מתמודדים מבחינה משפטית עם הטרדה מינית, מתי יש לשכור עורך דין עבירות מין ומי אמור לשכור אותו, נסביר בקצרה מה זו הטרדה מינית על פי החוק. החוק קובע שהטרדה מינית היא התנהגות של כפייה או בריוניות שמתבטאת באופן מיני, הבטחה לתגמול תמורת מעשה מיני, סחיטה באיומים בהקשר מיני, הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, התייחסות מבזה ומשפילה בעלת יחס מיני, הפצת תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני. החוק בישראל נגד הטרדה מינית חוקק בשנת 1988, ותוקן בשנת 2014 בהתאם לשינויים בטכנולוגיה (אינטרנט וסלולר).

מי אמור לשכור עורך דין עבירות מין

הטרדה מינית זו עבירה פלילית שיש בה עוולה אזרחית, על כן, מי שאחראי על התביעה במקרה זה, היא המדינה שמייצגת את הציבור ובפרט את הקורבן. אם הקורבן מעוניין לתבוע את המטריד, הוא יכול לעשות זאת רק דרך משפט אזרחי, כלומר מתוך כוונה לקבל פיצויים.

מי שנאשם בהטרדה מינית, צריך לשכור עורך דין עבירות מין. הוא ייצג אותו בעת החקירה וידאג לשמור שהמשטרה שומרת על הזכויות שלו  ולאחר מכן, במידת הצורך הוא ייצג אותו גם בבית משפט, בעת שהוא יוגדר כנאשם.

במסגרת עבירת הטרדה מינית על התביעה להוכיח שהמעשה התרחש ואכן היתה הטרדה. בדומה למשפטים אחרים, הנאשם לא צריך להוכיח שלא היתה הטרדה מינית אלא להתגונן מפני הטענה שכן היה. לשם כך עורך דין עבירות מין בת"א או בכל מקום אחר, יטען שהמקרה לא קרה או לחילופין, שלא היתה הטרדה אלא מצב בו הצד השני הראה נכונות ועניין, בין אם במעשים ובין אם במילים.

צריך לומר, עם השנים בית המשפט נוטה יותר לקבל את טענות התביעה במקרה של הטרדה מינית, בפרט אם מדובר במקרים בהם שני הצדדים אינם נמצאים בעמדה שווה. כלומר, אם הנאשם הוא מעסיק, מרצה, מורה ומי שהתלונן נמצא בדרגה נמוכה ממנו, יהיה הרבה יותר קל לבית המשפט לקבל את כתב האישום כלשונו. במיוחד אם התביעה תוכיח שלא מדובר במקרה יחיד, אלא בדפוס חוזר. אז עורך דין עבירות מין יצטרך להוכיח שכל המקרים האלה לא התרחשו.

אם אתם מחפשים עו"ד עבירות מין בתל אביב, זה הזמן לפנות אלינו, משרדו של אלון שליכטר, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ולייצג אתכם בכל עניין. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט ותוך זמן קצר נענה לפנייתכם. אם אתם נאשמים בהטרדה מינית, אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ונשמח לייצג אתכם. צוות המשרד שלנו מנוסה בתביעות מסוג זה ועד היום ייצגנו לקוחות רבים במשפטי עבירות מין.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373