כתב אישום

 לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

חייהם של אנשים רבים השתנו ברגע בו הוא נגדם כתב אישום. לעיתים זה קורה אחרי תהליך ארוך ומייגע, שמתחיל בדפיקה בדלת הבית או המשרד, מצד המשטרה וממשיך בחקירות ארוכות ומתמשכות, עד לשלב בו מוגשם כתב אישום פלילי על עבירה כזו או אחרת. אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב כזה.

אך בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, הרי שהגשת כתב אישום היא לא המילה, זה לא אומר בהכרח שעכשיו הדין ייקבע בבית משפט והכל נמצא בידיים של השופט. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הרי שישנם מצבים בהם עורך דין מצליח להביא לביטול כתב אישום. זה לא פשוט, אך בהחלט אפשרי. לשם כך כמובן יש צורך להיעזר בעורך דין מנוסה ומקצועי, שיודע כיצד לעבור מול הפרקליטות בהיבטים שונים.

חזרה מכתב אישום זה לא צעד שהפרקליטות מבצעת בקלות. הרי הושקע בכתב האישום משאבים רבים של כסף וזמן, יש כאן גם עניין של יוקרה, אם הפרקליטות תחזור בה מכתב אישום פלילי, זה סימן שהעבודה שהיא ביצעה לא היתה טובה. אך מצד שני, כשניגשים למשפט, בדרך כלל נהוג לעשות הערכת סיכונים, כלומר, מה הסיכוי שכתב האישום אכן יהפוך בסופו של דבר להרשעה. אם הפרקליטות מסיקה שאין לה מספיק חומרים או שיש ראיות שאינן מגבות את התיק מספיק, ייתכן מאוד שהיא תחליט לא להגיש כלל כתב אישום ואם היא הגישה, ייתכן מאוד שהיא תחליט בסופו של דבר לבטל אותו.

כיתד ניתן להגיש בקשה לביטול כתב אישום

הגשת בקשה לביטול כתב אישום היא אחת הזכויות ששמורות להגנה. עורך דין יכול להגיש בקשה לביטול כתב אישום בעת משפט, בין אם זה מתוך הסכמה עם הצד השני, כלומר עם התביעה, על כך שיש לבצע חזרה מכתב אישום מסיבות שונות, אם זה בגלל סיבות אובייקטיביות שקשורות לתיק, למשל ראיות חדשות, גילוי נאשמים אחרים ועוד או מסיבות שקשורות לנאשם עצמו, למשל, גילו, מצבו הרפואי ועוד.

כמו כן, יכול עורך דין להגיש בקשה לביטול כתב אישום ללא הסכמת הצד השני, למשל במקרים בהם מתברר שזכויותיו של הנאשם הופרו, כשהחקירה בוצעה בניגוד לחוק, כאשר התגלו ראיות אשר מוכיחות שכתב האישום איננו נכון, או מכל סיבה אחרת שעורך דין מוצא לנכון ובית המשפט יכול לקבל.

חשוב לומר, ביטול כתב אישום פלילי איננו דומה לביטול רישום פלילי. שכן במקרה הראשון, העניין כלל לא יגיע למשפט ועל כן לא יהיה שום רישום, אם מדובר בנאשם שזה מקרה ראשון שלו, אז הוא כלל לא יהיה במערכת. לעומת זאת, ביטול רישום פלילי מתבצע אחרי שהוגש כתב אישום והנאשם הורשע. אז הוא יכול להגיש בקשה לביטול רישום פלילי, על מנת שזה לא ימנע ממנו למצוא עבודה או להתנהל בחברה בצורה רגילה.

בשני המקרים שתיארנו, הרי שיש להסתמך על עורך דין מנוסה ומקצועי שיכול לבצע את העבודה. חשוב לומר, הגשת כתב אישום היא דבר לא פשוט, כפי שציינו קודם לכן זה יכול לשנות את מהלך החיים לגמרי. לכן חשוב שנשכור עורך דין שיהיה מסוגל להוביל לכדי מצב של ביטול כתב אישום עוד לפני שזה יגיע לבית משפט.

לסיום, אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחה בביטול כתב אישום, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרדו של עו"ד אלון שליכטר, נשמח לעמוד לרשותכם. אתם יכולים ליצור איתנו קשר בטלפון או באינטרנט ותוך זמן קצר אנחנו נספק לכם את כל המידע בנושא. פנו אלינו עוד היום.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373