עו"ד עבירת סמים

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

בחודשים האחרונים, אנחנו יכולים לראות דיון ציבורי ער אודות השאלה, האם נכון מצד המדינה להחמיר בענישה על עבירות סמים והאם לא הגיע הזמן להפחית בהפללה של אנשים אשר צרכו סמים קלים בשלבים מסוימים בחיים שלהם.

כל עו"ד עבירת סמים יודע לספר, על לקוחות אשר השתמשו בחומרים קלים וקיבלו כתוצאה מכך עונש על החזקת סמים קלים, עונש שיכול להעיב על החיים שלהם מכיוונים שונים, בין אם מדובר כשהם יבקשו להתקבל למקומות עבודה מסוימים ובין אם במקרים אחרים, מעצם העובדה שעונש על החזקת סמים קלים כולל בתוכו גם רישום פלילי, מן הסתם.

לפני שאנחנו נסביר מספר נקודות מהותיות בנושא של עבירות סמים, צריך להדגיש, אף אחד גם לא מבין אלה שתומכים בשינוי החוק, לא סבור שצריך להתיר שימוש סמים חופשי לגמרי. כן קיים ויכוח על השאלה, אילו סמים אמורים להיות מותרים בחוק ואילו לא ומה צריכה להיות הענישה על שימוש סמים באופן עצמי. שכן, ההנחה היא שאדם אשר משתמש בסמים לשימוש עצמי לא גורם נזק לסביבה אלא רק לעצמו והמדינה לא אמורה להעניש אותו על כך.

חשוב לומר, אם נתפסתם עם סמים קלים או קשים, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לשכור את שירותיו של עו"ד עבירת סמים, כך תוכלו לעמוד מול המשטרה, ויהיה מי שיגן עליכם ועל האינטרסים שלכם. גם אם אתם חושבים שמדובר בעבירות סמים קלות, גם אתם מאמינים שאתם יכולים להשתחרר מזה בעצמכם, אל תנסו לפעול ללא עורך דין סמים, שכן אם לא תצליחו להתמודד עם המשטרה ולהוכיח שזה לא שלכם או שמדובר בכמות קטנה עליה לא מעמידים לדין, הרי שאתם עלולים לקבל עונש על החזקת סמים קלים או קשים, דבר שיכול להשפיע על כל חייכם.

דברים שחשוב לדעת על עבירות סמים

על פי החוק אסור להשתמש, לסחור או להחזיק בחומרים שמוגדרים כסמים (חומרים אסורים על פי חוק). אך קיים הבדל בחוק בין שימוש עצמי לבין סחר. עבירות סמים שמתייחסות לסחר הן הרבה יותר חמורות מאשר עבירות שימוש עצמי, ולו מהסיבה הפשוטה, שבסחר אתם משדלים אנשים אחרים להשתמש ואתם מרוויחים מזה, אתם בעצם מפיצים את הסם ובכך מסכנים אחרים.

גם בכל הקשור לשימוש עצמי, הרי קיים הבדל בין מי שמשתמש בכמות קטנה לבין מי שמשתמש בכמות גדולה שעלולה להיתפס ככמות מסחרית. צריך להדגיש נקודה מהותית. השימוש עצמו אסור בכל כמות שהיא, אבל המדינה לא מעמידה לדין כל אחד שמחזיק ג'וינט למשל, כי מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, זה לא משתלם לה. אז במקרים של שימוש עצמי בכמויות מאוד נמוכות, היא מוכנה "להעלים עין" זה לא בהכרח אומר, שלא יכולים לעצור אתכם. בפרט אם מדובר בשימוש עצמי בזמן נהיגה, בזמן מילוי תפקיד חשוב (רופא, שוטר, חייל וכדומה) או במקרים שמדובר באירוע נלווה, למשל, אם אתם מעורבים בתגרה ומתברר שלפני כן צרכתם סם בכמות קטנה, אז תהיו בטוחים שזה ישפיע על התיק שלכם.

המדינה כן מענישה בחומרה אנשים שמחזיקים כמויות סם גדולות לשימוש עצמי, כמויות שיכולות להתאים לסחר, אף על פי שלא סוחרים בו.

אם אתם מחפשים עו"ד עבירות סמים, זה הזמן לפנות אלינו משרדו של עו"ד אלון שליכטר, עורך דין סמים מנוסה ומקצועי אשר יכול להציע לכם פתרונות לכל בעיה בה אתם מעורבים. אתם מוזמנים לפנות אלינו ותוך זמן קצר נחזור ונקבע איתכם פגישה. אנחנו כאן בשבילכם בכל עניין של עבירות סמים, שימוש עצמי או סחר בסמים.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373