עורך דין ועדות משמעת | ייצוג בועדת משמעת לסטודנטים

המשרד מעניק ייצוג וליווי בועדת משמעת באוניברסיטה ובמוסדות אקדמאיים

למשרד ניסיון רב בייצוג וליווי סטודנטים בועדות משמעת, בכל המקצעות הלימוד במוסדות האקדמאיים השונים בכל הארץ. היכרות מקרוב עם הדין המשמעתי בועדות המשמעת השונות, הינו הכרחי, שכן מדובר בפורום שיפוטי מיוחד ולאור העובדה שהנילונים הינם סטודנטים נדרשים התאמות מבחינת הטיעון העובדתי וגם הטיעון המשפטי.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

שאלות נפוצות

שאלה: איך מתכוננים לועדת משמעת?

תשובה: ראשית, המלצתנו הינה כי יש להתייעץ עם עו"ד ועדת משמעת טרם ההליך המשמעתי. יחד עם זאת, יש לקבל את כתב האישום בו יפורט מה האישומים כלפכם, כמו כן, ככל הניתן יש לקבל תמצית חומר הראיות המבסס את האישומים, יש לנסות לאתר עדים היכולים לשפוך אור על האירוע או מסמכים היכולים להעיד לטובה על טענותכם, העובדתיות והאישיות לרבות מצב משפחתי, רפואי וכו'. 

שאלה: האם מותר להיות מיוצג על ידי עורך דין בועדת משמעת?

תשובה: בית המשפט העליון בע"א 8077/08 אוניברסיטת חיפה נ' לירן בן הרוש (פורסם בנבו, 30.12.2012), הדגיש כי זכותו של אדם להיות מיוצג על ידי עורך דין גם כשמדובר בהליך משמעתי. זאת, בין היתר, גם בשל העובדה שגם לאישומים הנדונים במסגרת הליכים משמעתיים עלולות להיות תוצאות חמורות ומרחיקות לכת לגבי העומד לדין. זאת, משום שעתידו האקדמי, וכתוצאה מכך גם עתידו התעסוקתי של הסטודנט, מונח על הכף.

שאלה: מה העונשים הצפוים בועדת משמעת?

תשובה: משרדנו כלל אינו מדבר על עונשים לפני שמיעת גרסת הלקוח ובדיקת חומר הראיות הרלוונטי. יחד עם זאת, באופן כללי ניתן לומר כי העונשים במוסדות האקדמאיים הינם בין היתר, הרחקה על תנאי, פסילת בחינה, פסילת קורס, הרחקה בפועל ועוד.

שאלה: אם הורשעתי וקיבלתי עונש יש מה לעשות?

תשובה: על החלטת ועדת משמעת ניתן להגיש ערר לועדת משמעת עליונה על ההחלטה, ובמקרים מתאימים אף להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. כמובן שיש לשים לב, שכן לרוב יש פרק זמן מוגבל של כ-30 ימים להגיש את הערר.

שאלה: למה לשכור שירותי עו"ד בייצוג בועדת משמעת?

תשובה: לרשותכם הבחירה האם לייצג את עצמכם או להיות מיוצגים על ידי עורך דין לועדת משמעת. ההיתרון הבולט בייצוג על ידי עו"ד לועדות משמעת הינו ההיכרות ודרך הטיעון בשילוב הנסיבות האישיות של כל מקרה ומקרה, אשר יכול להוביל לתוצאה של זיכוי, הגעה להסדר מקל במו"מ או עונש מפוחת.

שאלה: כמה עולה ייצוג של עו"ד בועדת משמעת?

תשובה: אין מחירון, כל מקרה נבחן באופן מיוחד, ורק לאחר פגישה ניתן לקבוע באופן מקצועי אילו פעולות נדרשות על מנת לממש את מטרות הלקוח.

עו"ד אלון שליכטר, מייצג ומלווה בועדות משמעת באוניברסיטה ובמכללות, את דרכו בייצוג סטודנטים בועדות משמעת החל עו"ד שליכטר, כאשר כיהן כרכז ועדת המשמעת של אגודת הסטודנטים של הקריה האקדמית אונו.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373