עורך דין לעבירות סמים

ספר החוקים הישראלי ובכלל במדינות רבות, עושה הפרדה ברורה בין החזקת סמים לסחר בסמים. רוב המדינות נאבקות יותר בתופעת הסחר ונלחמות בסוחרים, ומקצות פחות משאבים ומאמץ למאבק בהחזקת סמים לשימוש עצמי.

כך עורך דין לעבירות סמים שמגיע אליו לקוח אשר מואשם בסחר בסמים, אחד הדברים הראשונים שהוא בוחן זה, האם אפשר להוכיח שהוא לא סחר אלא החזיק בסמים לצורך האישי, אז תהיה הפחתה משמעותית בעונש שהלקוח שלו יכול לקבל. מן הסתם, גם כל עורך דין לעבירות סמים מבין, שלא בכל מצב זה אפשרי, הרי שום שופט לא יקבל שהחזקת קילוגרמים רבים של סמים זה בגדר החזקה לשימוש עצמי (מה עוד שמדובר בכמות שגם כך היא אסורה לצורך זה), ולא לסחר.

מדוע סחר נחשב לעבירה יותר חמורה?

יש לכך סיבות שונות, בעיקרן חברתיות. סחר בסמים נתפס כניסיון לפגוע בחברה, להפיץ חומרים שנחשבים אסורים על ידי המדינה, למעשה מדובר באקט שלא רק יוצא נגד חוקי המדינה אלא גם גורם לפגיעה בחברה למטרת בצע כסף. צריך לזכור נקודה נוספת, שעל עבירות סחר בסמים, אפשר להוסיף עבירות נוספות, כלכליות, שכן אף סוחר סמים לא מדווח על רווחיו למס הכנסה. מן הסתם, אם עורך דין לעבירות סמים יתקל במצב כזה, קרי לקוח שמעורב בסחר, יהיה לו קשה להוכיח שמדובר בהחזקת סמים, אם הלקוח שלו עשה מכך רווחים ולא דיווח עליהם.

העונש על עבירות סמים בדמות סחר והפצה, יכול להגיע ל-20 שנות מאסר. זה תלוי בכמות הסחר, בעבר של הנאשם, משך תקופת הזמן שהוא ביצע את העבירה ובהיבטים נוספים.

כאמור, עו"ד סמים ירצה להוכיח שהלקוח שלו לא סחר בסמים אלא עבר על עבירה של החזקת סמים בלבד. העונשים על עבירה זו, הם הרבה יותר קלים. מדובר על העונש של עד 3 שנים. החוק אומנם לא קובע עונש מסוים לסם מסוים, אלא הוא כללי, אך בית המשפט כן מתחשב בכך, דינו של עונש על החזקת קוקאין לא דומה לדינו של עונש על החזקת קנאביס. כמובן שגם הכמות קובעת, אם מדובר בכמות מינימאלית, ייתכן מאוד שבית המשפט כלל לא יעניש ובמצבים מסוימים המשטרה לא תעשה דבר.

כל מי שחשוד בעבירות סמים, נכון מצידו לא להמתין ולשכור מיד עורך דין לעבירות סמים. מהשלב הראשון בחקירה המשטרתית ועד השלב בו מגיעים לבית משפט והשופט קובע מה העונש המוטל על הנאשם, אם מוטל עליו עונש.

עו"ד סמים ידע לעבוד מול המשטרה, תחילה הוא יחפש דרכים להוכיח שכל ביצוע המעצר לא היה תקף, כל הפעולות שהיא ביצעה היו בניגוד לחוק ולכן הם אינם תקפים בבית משפט. במידה וזה לא יצלח, אז הוא ינסה להוכיח שלא מדובר בסחר או בעבירה חמורה אלא בהחזקת סמים, אם זה לא יצליח, אז הוא ינסה למצוא דרכים אחרות להפחית את העונש, בין אם זה דרך עברו של החשוד ובין אם זה דרך מצבו הכלכלי או המשפחתי.

השופט יכול לקחת בחשבון את עברו של הנאשם, מצבו הנפשי, בריאותי, כלכלי וכן את סוג העבירה בשיקולים לקביעת העונש. על כל פנים, יהיה הרבה יותר פשוט לנאשם לקבל עונש קל אם הוא ישכור עורך דין לעבירות סמים שיטפל בעינינו.

לשם כך, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו, משרדו של עו"ד אלון שליכטר. עו"ד שליכטר הוא עו"ד עבירת סמים אשר מייצג חשודים ונאשמים בעבירות סמים שונות. ניתן לפנות אל משרדנו בטלפון או דרך האתר שלנו.