עורך דין מעצרים

 לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

כשאדם נעצר בגין מעשה מסוים, הדבר הראשון שעליו לעשות זה לפנות אל עורך דין מעצרים. עורך דין זה ידאג להיות איתו בשלב המעצר, לדאוג שזכויותיו יישמרו וכן הוא יגיש בקשה לשחרור בערבות, כך שהוא לא יצטרך להישאר בתא המעצר מעבר לנדרש.

ישנם שני סוגים של עורכי דין מעצרים, סוג אחד, אלה עורכי דין מטעם הסנגוריה הציבורית אשר נמצאים באזור בית המעצר ובכל עת שמגיע עציר חדש ובמידה והוא בעל יכולת כלכלית מוגבלת הם מייצגים אותו. סוג אחר של עורכי דין מעצרים, הם בעלי משרדים פרטיים אשר ניתן ליצור איתם קשר טלפונית מיד עם הכניסה למעצר, והם מתפנים לטפל בעניינם באופן מיידי.

מעצר משטרתי הוא לא דבר נעים ופשוט, אך צריך לומר שזה רק שלב ראשון בתהליך ארוך. ייתכן מאוד שהמעצר יבוצע אחרי חקירה ממושכת, בין היתר גם חקירה גלויה כולל חקירה באזהרה (מצב בו מתחילים הליך חקירה וכשחוקר מחליט לראות בנחקר חשוד לדבר עבירה, הוא מיידע אותו בכך שהחקירה משלב זה היא באזהרה, כך שידע שכל דבר שהוא אומר עלול להפליל את עצמו), או חקירה סמויה שכוללת מעקבים, ציתותים ועוד.

מהי החשיבות של שימוש בעורך דין מעצרים

אם נעמוד למשפט, אנחנו לא נלך אליו ללא עורך דין צמוד, כך גם במקרה של חקירה משטרתית, בפרט חקירה באזהרה, אנחנו לא נסכים שהיא תתבצע מבלי שייצג אותנו עורך דין. אשר גם ינחה אותנו על מנת לענות ועל מה לא, מה לספר ומה מותר לנו שלא לספר וכן הוא ידאג שהמשטרה מבצעת את תפקידה ולא מפרה את הזכויות שלנו.

החשיבות של עורך דין מעצרים היא גדולה, כאשר אנחנו נמצאים בתא מעצר וזקוקים לייצוג משפטי מול המשטרה וכן בבית המשפט. זה לא רק בכל הקשור לחקירות או לזכויות שלנו כעצירים אלא בראש ובראשונה, ביכולת להביא לשחרור מהמעצר.

הרעיון של שחרור בערבות הוא, שבית המשפט מקבל שאין סיבה שנישאר בבית המעצר ואנחנו יכולים להשתחרר הביתה או לבית של קרובי משפחה או חברים. הסיבה שבית המשפט מסכים לכך היא שאין חשש שנברח מהארץ או שנשבש הליכי משפט, כמו כן אין חשש מבחינת בית המשפט שאנחנו נמשיך לנהוג בעבריינות (נניח וביצענו מעשה אלים, אז בית המשפט מקבל שאנחנו לא נחזור על פעולה זאת שנית).

כאשר אנחנו פונים אל עו"ד שחרור ממעצר היא אופציה אחת, אך מאחר ולא פעם המשטרה מתנגדת לשחרור באופן גורף, הרי שהאופציה שעומדת מולנו היא שחרור בתנאים מגבילים למשל הפקדת סכום כסף, הרחקה, מעצר בית, פיקוח אנושי ועוד. עורך דין מעצרים יפעל להקטין כמה שיותר את התנאים המגבילים  על מנת שאנחנו או בני המשפחה שלנו יוכלו לעמוד בכך.

כיצד בוחרים עורך דין מעצרים

כאמור כאשר אנחנו פונים אל עו"ד שחרור ממעצר, היא אחת מהאופציות שאנחנו צריכים לקוות לה ולכן אנחנו גם נפנה אל עורך דין שיש לו אחוזי שפנוי להיות בקשר עם העצור ומשפחתו המדובר בזמן מאוד אינטנסיבי. על עורך דין מעצרים להיות מנוסה ומקצועי שידע לעבוד בשבילנו ולהוכיח שאין סיבה אמיתית שאנחנו נהיה במעצר.

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין שמתמחה בייצוג עצירים, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום. משרדו של אלון שליכטר עורך דין מעצרים בתל אביב מתמחה ובעל ניסיון רב בשחרור ממעצר.

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373