זיכוי סטודנטית בערעור מעבירת הונאה בועדת משמעת

סטודנטית בפקולטה למנהל עסקים במכללה למנהל, הוזמנה לועדת משמעת עקב כך שנתפס ברשותה טלפון נייד בזמן בחינה

מיד עם הזמנתה לועדת המשמעת במכללה למנהל, פנתה אל משרדנו לייצוג בועדת המשמעת. 

קובל מטעם המכללה, ביקש להרשיעה בעבירת הונאה בבחינה, עבירה חמורה על פי תקנון המשמעת של המכללה למנהל וכן ביקש להשית עליה עונש של הרחקה לצמיתות בגין הכנסת טלפון נייד לבחינה דבר שלשיטתו מהווה עבירת הונאה בבחינה.

משרדנו, באמצעות עו"ד אלון שליכטר, אשר ייצג את הסטודנטית בועדת המשמעת טען כי אכן הכניסה טלפון נייד לבחינה, יחד עם זאת אין המדובר בעבירת הונאה בבחינה אלא לכל היותר בעבירת משמעת פחותה של הפרת הוראת בחינה בלבד.

לאחר שהעלנו את הטיעונים בפני הממונה על המשמעת בועדת המשמעת, החליט כי כן התקיימה עבירת הונאה בבחינה, ונגזר על הסטודנטית עונש של הרחקה מהמכללה למשך שנה!

משרדנו לא השלים עם התוצאה והגיש ערעור לבית הדין לערעורים של המכללה למנהל וביקש לזכותה מעבירת ההונאה ותחתיתה להרשיעה בעבירת הפרת הבחינה בלבד, דבר שישליך גם על העונש החמור שנפסק.

באופן חריג, הגישה גם הקובל של המכללה למנהל ערעור  מטעמו על קולת העונש וביקש לא להסתפק בהרחקה לשנה, לטעמו העונש ניתן היה מקל עם הסטודנטית ועליה להיות מורחקת לצמיתות וזאת גם בשל בין היתר העובדה שהורשעה בעבר בועדת משמעת.

בין היתר בערעור נטען על ידי עו"ד אלון שליכטר, כי פסיקת הממונה על המשמעת במקרים אחרים במכללה מעלה כי במקרה דומה עד מאוד הרשיע הממונה על המשמעת בעבירה של הפרת הוראות בחינה ועל כן יש גם להקיש בערעור.

לאחר שהוגש הערעור על ידי משרדנו ולאחר דיון סוער בבית הדין לערעורים במכללה למנהל, נשיאת בית הדין לערעורים, ד"ר נילי קרקו, מצאה לנכון לקבל את הטיעונים של משרדנו ולזכות את הסטודנטית מעבירת ההונאה לעבירת הפרת הוראות בחינה, הן מן הנימוק כי לא הוכח על ידי התביעה כי הייתה כוונה להונות והן מהנימוק כי מקרה דומה שהצגנו בו הרשיע הממונה על המשמעת רק בהפרת הוראות בחינה כפי שנטען על ידנו.

בסופו של יום הערעור התקבל, הסטודנטית זוכתה מעבירת הונאה בבחינה והורשעה הפרת הוראות בחינה. לעניין העונש הרחקה לשנה - בוטל, ובמקומו עונש של הרחקה לסמסטר ועונשים נלווים כאלו שפגיעתם בלימודיה של הסטודנטית פחותים.

להלן  עיקרי החלטת בית הדין לערעורים בועדת המשמעת המכללה למנהל (חלק מהפרטים חסויים מפאת צנעת הפרט):


הבנתם שאתם צריכים ייצוג משפטי איכותי בועדת המשמעת? מוזמנים ליצור קשר עם משרדו של עו"ד אלון שליכטר ונשמח לתאם עמכם פגישה!

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

על הכותב: עו"ד אלון שליכטר עוסק במשפט הפלילי ודיני התעבורה, בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחומים אלו. כמו כן, עו"ד אלון שליכטר פועל עבור כל תיק בבניית אסטרטגיה באופן אישי כ"מעשה חייט" וזאת על פי נסיבות התיק והנסיבות האישיות. בנוסף, עו"ד אלון שליכטר, פועל עבור כל לקוח בנאמנות מלאה, דיסקרטיות ונחישות וזאת על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר!


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.