החזרת רישיון נשק | ערר ביטול רישיון נשק - המדריך המלא

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

רישיון נשק עם רישום פלילי או חקירה במשטרה

ככלל כאשר נחקרים כחשודים במשטרה, נפתח כנגדכם תיק חקירה. במידה והינכם מחזיקים ברישיון נשק פרטי או ארגוני, והמדובר בעבירות אלימות במשפחה, עבירות מין חמורות, עבירות סמים ועוד, המשטרה ברוב המקרים תמליץ לאגף לכלי ירייה לבטל לכם את רישיון הנשק.

במידה וקיבלתם הודעה מהמשרד לביטחון פנים על ביטול רישיון הנשק האישי או הארגוני האם יש מה לעשות?

בשלב זה תקבלו לידכם מכתב מאת המשרד לביטחון פנים על התלייה או ביטול רישיון הנשק שלכם, וזאת בדרך כלל על פי המלצת משטרת ישראל, המנומקת ככלל באופן חסר ותתבקשו להחזיר את הרישיון בצירוף הספח לפקיד הרישיוי הקרוב למקום מגוריכם.

עוד בהודעה זו, תינתן אפשרות להגיש ערר לממונה על אגף כלי ירייה, וזאת בתוך 45 יום, בכפוף להחזרת כלי הירייה והחזרת הרישיון לפקיד הרישוי. 

לכן, השלב הראשון הינו הגשת ערר על ההחלטה של אגף כלי הירייה במשרד לביטחון פנים להתלות או לבטל את רישיון הנשק שלו וזאת תוך 45 יום, במידה ולא תפעלו תאבדו את זכותכם בהחזקת כלי הירייה.

מה הסיכויים להחזרת הנשק לאחר הגשת ערר?

לצערנו ככלל רוב העררים נדחים, יחד עם זאת, הדבר תלוי בנסיבות ביטול רישיון הנשק. יש להגיש את הערר ורק לאחריו יהיה ניתן להגיש עתירה מנהלית כפי שיורחב בהמשך.

מה ניתן לעשות במידה והערר נדחה?

החלטה על דחיית הערר מאגף כלי הירייה במשרד לביטחון פנים, הינה החלטה מנהלית ועל כן ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי בעתירה מנהלית, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, להשבת רישיון הנשק.

בעתירה מסוג זה, הסיכוי להשבת רישיון הנשק ברוב המקרים גדל באופן משמעותי, שכן בית המשפט בוחן את סבירות ההחלטה של האגף לכלי ירייה וכן את אי המלצה משטרת ישראל.

לכן, מומלץ להיוועץ עם עו"ד מהתחום הפלילי, אשר מכיר את הנהלים של האגף לכלי ירייה ואת השיקולים המובילים אותם ואת בית המשפט להשבת רישיון הנשק.

להלן החלטה של הממונה על כלי הייריה על החזרת רישיון הנשק שיוצג על ידי המשרד:

להלן החלטה של בית המשפט המחוזי שיוצג על ידי המשרד:

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, גם מלווה פונים בהליך לקבלת רישיון נשק

קריטריונים לקבלת רישיון נשק פרטי 

המשרד לביטחון פנים קבע קריטריונים להחזקת כלי ירייה פרטי, הכוללים דרישות סף ותבחינים. 

המשרד לביטחון פנים קבע קריטריונים להחזקת כלי ירייה פרטי, הכוללים דרישות סף ותבחינים חדשים שיאפשרו למאות אלפי יוצאי יחידיות קרביות זכאות להחזיק נשק. הקלות גם לקצינים שישתחררו מצה"ל, בין היתר בוגרי הכשרת רובאי 07 ו 08 זכאים לרישיון נשק.

תבחינים חדשים! מעודכן לחודש אוגוסט 2018

דרישות הסף

התבחינים 

טפסים רלוונטים

ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלון שליכטר בטלפון 

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.