כתב אישום | ביטול כתב אישום | חזרה מכתב אישום

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר | כתב אישום | שימוע פלילי

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר מייצג ומלווה נאשמים, בהליכים טרם הגשת כתב האישום כגון בהליכי שימוע פלילי בהתאם לסעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי, [נוסח משולב], תשמ"ב-1982, בו נדרשת מיומנות מקצועית גבוהה על מנת להוביל לביטול או לתיקון משמעותי מכתב האישום, יחד עם "שמירת הקלפים" קרוב לחזה, במידה ויוגש כתב האישום.

ניתן לקרוא עוד על נושא השימוע הפלילי: הודעה לחשוד לפי סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי | שימוע פלילי

כחלק מהטיפול בהליכי ההגנה במסגרת קבלת כתב האישום שנגדכם, המשרד מעתיק לעיונו את מלוא חומר החקירה, מנתח ובונה אסטרטגיה לכל תיק באופן אישי, תוך עדכון שוטף את הלקוח בנעשה.

המשרד מייצג בתיקים קטנים ובתיקים רבי היקף במלוא תשומת הלב, תוך דקדוק מירבי בפרטים הקטנים, מנהל משא ומתן עם התביעה במקרים המתאימים על מנת להוביל לביטול או לתיקון משמעותי של כתב האישום.

כמו כן, המשרד שומר על דיסקרטיות מירבית, תוך שמירה על חיסיון עו"ד-לקוח, כאשר רוב לקוחות המשרד הינם אנשים נורמטייבים אשר זוהי הסתבכותם הראשונה בפלילים.

משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר, מייצג בכתבי אישום במנעד רחב של עבירות, לרבות: עבירות סמים, עבירות אלימות, עבירות רכוש, עבירות מין, עבירות גניבה, עבירות הונאה ומרמה ועוד.

קיבלתי כתב אישום והזמנה לבית משפט מה עכשיו?

ככלל, הדיון הראשון נקרא "הקראה", ובשלב זה עליכם לתת מענה לכתב האישום - כלומר האם מודים או כופרים.

שלב זה מאוד קריטי, שכן טרם המענה לכתב האישום, יש לשלוט בכל חומר החקירה על מנת שתוכלו לעלות טענות כנגד כתב האישום על מנת במקרים מסוימים אף להוביל לחזרה מכתב האישום וכך למעשה לביטולו.

להלן דוגמא הצלחת משרדנו בביטול כתב אישום בעבירת החזקת סמים מסוג אקסטזי:

פרוטוקול ביטול כתב אישום

במידה ואין לכם טענות לביטולו של כתב האישום תצטרכו להודות בכתב האישום או לכפור.

אם אתם מודים בכתב האישום - התיק יקבע לטיעונים לעונש.

אם אתם כופרים בכתב האישום - התיק ייקבע להוכחות, בו יזומנו עדי התביעה ועדי ההגנה ולאחר מכן בית המשפט יכריע האם אתם מזוכים או אשמים ובמידה ובית המשפט מצא אתכם אשמים התיק ייקבע לטיעונים לעונש.

למה נדרש ייצוג של עורך דין פלילי?

כאמור, לשליטה המלאה בחומר החקירה, בטענות המשפטיות של כל מקרה ומקרה ובמסירות וההשקעה של עו"ד הפלילי שמייצג אתכם יש קשר ישיר לתוצאה של ההליך הפלילי שמתנהל כנגדכם. סוגיית המענה לכתב האישום, כלומר האם להודות או לכפור היא סוגייה שדורשת מקצועיות רבה.

לפעמים משרדנו נתקל בשאלה של לקוח - אבל הודתי בחקירה מה כבר אפשר לעשות??

אכן הודאה בחקירה הינה מהותית מאוד לניהול התיק הפלילי, יחד עם זאת היא אינה עומדת לבדה, וגם אם למעשה הודתם בחקירה ישנם טענות משפטיות במקרים מסומים גם כלפי ההודאה עצמה, מחדלי חקירה של המשטרה, חיפוש לא חוקי ועוד. ולכן אין להרים ידיים לפני שהמערכה החלה.

בנוסף, ישנם מגוון של תוצאות מלבד ביטולו של כתב האישום או זיכוי הנאשם. תוצאה מקלה הרבה יותר יכולה להגיע ממשא ומתן של עו"ד פלילי שמייצג אתכם לבין התביעה או הפרקליטות וזאת בזכות הבנה מעמיקה של ההליך, הראיות והטענות המשפטיות ואף להוביל לביטול ההרשעה וענישה מקלה מאוד, עיכוב הליכים המשפטיים, תיקון כתב האישום באופן מהותי כך שיאפשר סיום התיק הפלילי בענישה מקלה מאוד.

להלן דוגמא הצלחת משרדנו בביטול הרשעה בעבירת החזקת סכין:

פרוטוקול ביטול הרשעה


במידה וזומנתם לשימוע פלילי או הוגש כנגדכם כתב אישום יש ליצור קשר עם משרדנו ומומלץ לא לוותר על ייצוג של עו"ד פלילי מטעמכם. גם אם לכאורה נראה לכם המקרה קל ערך ועוברת המחשבה "מה כבר אני אקבל" ועו"ד זה הוצאה כלכלית. פגישה עם משרדנו תוכל לעשות לכם סדר בסדרי העדיפויות שכן לא לשכוח חירותכם, שמכם הטוב והפרנסה נמצאים בסיכון גבוהה.

ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלון שליכטר לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.