כתב אישום והזמנה לדין לבית משפט תעבורה

לייעוץ מיידי חייגו 072-33-80-733

קיבלת זימון לבית המשפט בעקבות  תאונת דרכים? או עבירות תנועה של נהיגה בקלות ראש וחוסר זהירות? נהיגה בשכרות? מה ניתן לעשות?

עבירות התעבורה טומנות בחובן מעבר לנקודות והקנסות הכספיים, זימונים לבית משפט ששם העונש הצפוי בנוסף  שלילת רישיון הנהיגה לזמן ממושך.

הליכים מקדמיים - שימוע פסילה מנהלית

ככלל, לקצין ממונה יש סמכות לפסול את רישיונך למשך 30, 60 או 90 יום לפי העבירה. במעמד זה נבחנת רמת המסוכנות בהמשך מתן רישיון נהיגה ואמורה לתת תקופת "צינון", במידה והוחלט על פסילת הרישיון, יש באפשרותך להגיש בקשה לביטול או קיצור תקופת הפסילה, בקשה שצריכה להיות מוגשת באופן דחוף.

ההליך העיקרי - הקראת כתב אישום

ההליך מתחיל בזימונך להקראת כתב אישום בבית המשפט, שם תצטרך לתת מענה לכתב האישום (כלומר למה שמאשימים אותך) והאם אתה מודה או כופר בכתב האישום.

במידה ואתה מודה, הדיון יעבור לטיעונים לעונש ולאחריו בית המשפט יגזור את דינך על פי הטיעונים של התובע ושלך.

במידה ואתה מכחיש את ביצוע העבירה, התיק ייקבע להוכחות, במסגרתם יישמעו עדי התביעה (השוטרים שכתבו את הדוח, בוחן תנועה, ועוד), ולאחריהם ישמעו עדי ההגנה, לרוב מדובר בנאשם עצמו ועדים מטעמו ואף מומחים במידת הצורך.

הסדרי טיעון

לפני ההקראה או לאחריה, ניתן אם רוצים כמובן לנהל משא ומתן עם התביעה, לעניין תיקונים בכתב האישום, הסכמות על העונש ועוד.

חומר חקירה

הדבר החשוב ביותר לפני שמגיעים לבית המשפט או לכל הפחות לפני שנותנים תשובה של מודים או כופרים, זה צילום כל חומר החקירה מהתביעה, לא הרבה מהציבור יודעים אבל לנאשם או לעו"ד מטעמו יש זכות לצלם את כל חומר החקירה.

האם צריך עו"ד במשפט תעבורה?

כמובן שמדובר בשאלה אינדיבידואלית, יחד עם זאת, אין כלל ספק, כי בחירת עו"ד תעבורה מנוסה, יידע לבחון את חומר החקירה בצורה מעמיקה, יאסוף את כל הנסיבות של האירוע, על מנת להוביל לתוצאה מקסימלית בשביל הלקוח על מנת למזער נזקים מבחינת העונש הצפוי והגעה להסדר מקל או במקרים אחרים חתירה עד הסוף על מנת להגיע לזיכוי מהעבירה. חשוב לזכור, המדובר בסיכון מול סיכוי שניתן להעריכו לאחר עיון מעמיק בחומר החקירה ובנסיבות האירוע ובנסיבות הלקוח.

עוד חשוב לזכור! הסיכון במשפטי תעבורה הוא גדול שכן מדובר בשלילת הרישיון בפועל, מאסרים, קנסות והגבלות נוספות. 

אשר על כן, מומלץ להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני התעבורה אשר יודע כיצד לנתח את חומר החקירה, לשאת ולתת עם התביעה, לחקור את השוטרים בבית המשפט ובכך לתת ביטוי הולם לאישומים שבהם הנהג מואשם לעומת חומר הראיות שמצוי בידי המשטרה.

עו"ד אלון שליכטר, רכש ניסיון בייצוג בעבירות תעבורה, לרבות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, מהירות מופרזת ועוד המשרד פעיל 24/7 ומייצג בכל הארץ!

לייעוץ מיידי חייגו 072-33-80-733


האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.