עו"ד אלימות במשפחה | עו"ד פלילי אלון שליכטר

חקירה במשטרה אלימות במשפחה | מעצר בעקבות חשד לאלימות במשפחה

 תלונה על אלימות במשפחה? מה עושים - מדריך לפניך!

לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

אלימות במשפחה - הגדרות

בתחום עבירות אלימות במשפחה יש להבין מספר מושגים בסיסיים:

על פי סעיף 1 לחוק מניעת אלימות במשפחה, תשנ"א-1991, מגדיר לנו מי ייחשב בן זוג ומי ייחשב בן משפחה:

"בן זוג" – לרבות ידוע בציבור;

"בן משפחה" – לרבות מי שהיה בן משפחה בעבר, והוא אחד מאלה:

(1) בן זוג, הורה או בן זוג של הורה, הורה של בן זוג או בן זוגו של ההורה, סב או סבתא, צאצא או צאצא של בן זוג, אח או אחות, גיס או גיסה, דוד או דודה, אחיין או אחיינית;

(2) מי שאחראי לצרכי מחייתו, בריאותו, חינוכו או שלומו של קטין או חסר ישע, המתגורר עמו, וקטין או חסר ישע המתגורר עם מי שאחראי עליו כאמור;

אלימות במשפחה - עבירה פלילית

סעיף 382(ב) לחוק העונשין, תשל"ז-1977, קובע כי תקיפה של בן זוג או בן משפחה הינה עבירה פלילית אשר העונש עליה חמור יותר מתקיפה "רגילה" ובצידה עונש מאסר מקסימלי של 4 שנים, וכאשר המדובר באלימות שגרמה לחבלות העונש המקסימלי עומד על 6 שנות מאסר - סעיף 382(ב) לחוק העונשין, תשל"ז-1977.

מה הולך להיות עם בן משפחה נעצר בעקבות אלימות במשפחה?

במקרים של בן משפחה / חבר / מכר שנעצר עקב אלימות במשפחה, מומלץ לפנות לעו"ד פלילי טרם תחילת החקירה המשטרתית על מנת לממש את זכות היוועצות לפני שאותו עצור נותן גרסה במשטרה ולפעול לשחרורו בתחנה ובמידה ולא  לשחרורו ממעצר בבית המשפט.

ישנה חשיבות יתרה בייצוג של עו"ד פלילי בעבירות של אלימות במשפחה, שכן על פי החוק קיימת חזקת מסוכנות, אשר קובעת כי מי שחשוד בביצוע עבירות של אלימות במשפחה, חזקה עליו כי הינו מסוכן, ועליו להוכיח אחרת על מנת לסתור את החזקה הזו.

לצערנו לא פעם מוגשות תלונות שווא במשטרה ובעקבות כך נעצרים לא מעט בני זוג, הדבר פוגע הן בנפגעי העבירה האמיתיים והן בחשודים חפים מפשע. ועל כן, ישנה חשיבות בעו"ד פלילי מנוסה שיידע לזהות ולנתח את המקרה כבר בשלב החקירה עובר להגשת כתב האישום. 

כמו כן, לא פעם מוגשות תלונות במשטרה עובר להליך גירושין או בעקבות מקרי נקם וזאת על מנת ל"זכות" ביתרון משפטי ועל כן יש לתעד הודעות ומסרים כאשר הצד השני פונה אליכם. 

במידה ונעצרתם או הוגש כנגדכם כתב אישום על עבירות אלימות במשפחה,  משרד עו"ד פלילי אלון שליכטר זמין למענה 24/7 וניתן ליצור קשר
לייעוץ מיידי חייגו 054-6762373

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.