משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

  נהיגה ללא רישיון

  0
  (0)

  לייעוץ מיידי
  חייגו 054-6762373

  נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף

  סעיף 10 לפקודת התעבורה קובע כדלקמן:

  (א) לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רשיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרשיון זולת אם פוטר מחובת רישיון נהיגה ובמידה שפוטר.

  (ב) בעל רכב ומי שהשליטה על הרכב בידו לא ירשה לנהוג ברכב למי שאינו רשאי לפי סעיף קטן (א) לנהוג בו, ובלבד שלא יהיה בעל רכב או מי שהשליטה על הרכב בידו, אחראי בעד נהיגתו על ידי אדם שאינו רשאי לנהוג בו, אם הוכיח שנקט בכל האמצעים הסבירים כדי שאותו אדם לא יוכל לנהוג ברכב.

  במקרה של נהיגה ללא רישיון, יש לפנות בהקדם אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  נהיגה ללא רישיון – מקרים שונים:

  ישנן נסיבות נוספות הנופלות בגדר סעיף 10, ביניהן:

  1. נהיגה ללא חידוש רישיון – לרוב תוגדר כעבירה בעלת אופי טכני והענישה תוטל כתלות בזמן שחלף מאז נדרש החידוש ובנסיבות המחדל;
  2. מי שהתיר לאדם שאינו רשאי לנהוג להשתמש ברכבו עובר עבירה וצפוי לעונשי פסילה, קנסות ומאסר;
  3. מי שנוהג ברכב שאינו מתאים לסוג הרישיון בו הוא מחזיק – למשל, נהג האוחז ברישיון לרכב פרטי בלבד ונוהג במשאית. הענישה תיגזר בהתאם לסוג הרכב בו נהג הנאשם בהשוואה לזה בו הוא רשאי לנהוג והמסוכנות שחלה בנסיבות;
  4. נהיגה בזמן פסילה – הסנקציה שתופעל על נהג שהפר צו שיפוטי תהיה דומה לזו שתופעל כנגד נהיגה ללא רישיון כלל ואף למעלה מזה – פסילה ועונשי מאסר.

  בכל מקרה של נהיגה ללא רישיון, מומלץ לפנות לעו"ד תעבורה שיבחן את הנסיבות והראיות ויפעל להפחתת הענישה.

  פנה לעו"ד תעבורה

  נהיגה ללא רישיון נתפסת כאחת העבירות החמורות בדיני התעבורה, שעה שהעובר אותה מסכן את עצמו ואת יתר משתמשי הדרך כאשר הוא אוחז בהגה מבלי שקיבל את ההכשרה המתאימה ועמד במבחני הרישוי. בהתאם, הסנקציות מתבטאות בעונשי פסילה ומאסר עד שנתיים בפועל. ללמדך, כי מדובר בענישה מחמירה מאוד קל וחומר כאשר הנאשם זקוק לרשיונו לפרנסתו. עורך דין תעבורה תל אביב אלון שליכטר מומחה בניהול הליכים בבתי המשפט לתעבורה להקלת הענישה.

  החזרת רישיון נהיגה בתיק קטלני בחשד לגרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

  המשרד מלווה את לקוח המשרד, החל מיום האירוע ועובר לחקירותיו במשטרה בו נחשד לגרימת מוות ברשלנות של 2 נוסעי אופניים חשמליים במסגרתו יצאנו לשטח באמצע הלילה יחד עם בוחן תנועה מטעמנו על מנת לעמוד בצורה יסודית על כל הממצאים בשטח.

  בין היתר נטען כי אין ללקוח המשרד אחריות לתאונה הטרגית בה איבד את חייו נהג האופניים. בשלב זה באופן אוטומטי לקצין משטרה יש סמכות לפסול באופן מנהלי את רישיון הנהיגה למשך 90 יום וכך היה גם במקרה זה.

  למרות זאת, הוגשה בקשה לביטול פסילה המנהלית לבית המשפט לתעבורה בתל-אביב.

  מיד ובסמוך להגשת הבקשה לביטול הפסילה המנהלית לבית המשפט, פנתה משטרת ישראל, יחידת הבוחנים בתל-אביב למשרדנו והודיעה כי היא מחזירה את רישיון הנהיגה ללקוח המשרד ובצעד חריג הושגה הסכמה על החזרת רישיון הנהיגה.

  ישנה חשיבות עצומה להגעה לשטח של עורך הדין בכל תאונה עם נפגעים ובמיוחד בתאונה קטלנית שגרמה למות אדם. משרדנו עובד עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה על מנת לספק הגנה יסודית ואחראית כאשר כל בעלי המקצוע הרלוונטיים בזירת האירוע כדי לקבל אינפורמציה קריטית בסמוך ככל האפשר לאירוע התאונה.

  להלן, החלטת בית המשפט:

  מהי פסילה מנהלית?

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 30 יום בגין עבירת תנועה חמורה כמפורט בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה. בדר"כ, המדובר על עבירות מהירות ועבירות של נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים.

  לקצין משטרה יש סמכות לפסול מנהלית ל- 60 יום בגין תאונת דרכים שבה נחבל אדם או נגרם נזק לרכוש.

  לקצין משטרה יש סמכות להורות על פסילה מנהלית ל- 90 יום בגין תאונת דרכים שבה נהרג אדם.

  שימוע בהליך של פסילה מנהלית בפני הקצין הממונה

  החלטה על פסילה תינתן לאחר שניתנה לנהג או לבא כוחו הזדמנות לטעון טענותיו, כלומר ניתן להגיע עם עורך דין לתעבורה מטעמכם להליך השימוע בפני הקצין הממונה, על מנת לשכנע אותו להימנע לחלוטין מהפסילה המנהלית ו/או לקצרה.

  אמות המידה שנלקחים בחשבון בעת ההחלטה בדבר הפסילה המנהלית

  • הרשעות קודמות של הנהג
  • מידת הסיכון שגרם הנהג לעצמו ולאחרים.
  • חומרת העבירה והשפעה של גורמים אחרים (נהגים ודרך)
  • עניין ציבורי או עדיפות של היחידה במלחמה בעבירה מסוימת.
  • נסיבות מיוחדות.

  ביטול ו/או קיצור פסילה מנהלית על ידי בית משפט

  במידה וקצין משטרה פסל מנהלית את רישיון הנהיגה, ניתן במקרים המתאימים ומומלץ לאחר התייעצות עם עורך דין לתעבורה, לשקוד על הגשת בקשה לביטול / קיצור הפסילה המנהלית ערוכה בצורה מקצועית יחד עם מסמכים מתאימים ולהגישה במהירות לבית המשפט. דיון בעניין זה בדר"כ נקבע תוך שבוע ימים אצל שופט תעבורה תורן, גם במקרה זה מומלץ להיות מיוצגים על ידי עורך דין לתעבורה, על מנת למקסם את הסיכויים לקבלת הבקשה על ידי בית המשפט ולהחזרת רישיון הנהיגה במהרה!.

  לייעוץ מיידי
  חייגו 054-6762373

  על הכותב: עו"ד אלון שליכטר עוסק במשפט הפלילי ודיני התעבורה, בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחומים אלו. כמו כן, עו"ד אלון שליכטר פועל עבור כל תיק בבניית אסטרטגיה באופן אישי כ"מעשה חייט" וזאת על פי נסיבות התיק והנסיבות האישיות. בנוסף, עו"ד אלון שליכטר, פועל עבור כל לקוח בנאמנות מלאה, דיסקרטיות ונחישות וזאת על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר!


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 0 / 5. כמות הצבעות 0

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  שאלות ותשובות

  • קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

   קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

   ככלל, במידה ואכן המדובר באדם המציג את עצמו כשוטר ומבקש מכם לסור אל תחנת המשטרה, אכן המדובר בהזמנה לחקירה. ניתן להתקשר אל תחנת המשטרה בעצמכם על מנת לוודא שאכן כך הדבר.

  • האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

   האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

   ברוב המקרים אינך יודע באיזה סטאטוס אתה מוזמן למשטרה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד תחת אזהרה או בחקירה למתן עדות ("עד"). הרגע בו תדע שאתה חשוד בביצוע של עבירה, הוא כאשר החוקר יאמר לך כי אתה חשוד בעבירה ויזהיר אותך שאינך חייב לומר שום דבר וכן את האפשרות להיוועץ בעורך דין לפני החקירה.

  • אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

   אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

   החוקרים בתחנה מיומנים ומטרתם היא אחת – שהחשוד יודה בביצוע העבירה. לכן, לרוב הם נוקטים בתחבולות חקירה מגוונות הכוללות, שימוש בהבטחות, איומים במעצר קרובים ופרסום השם שלך ברבים, מדובבים, הקלטות וכדו'.

   כמו כן, ישנה חשיבות רבה לגרסה אותה אתה מוסר לחוקר, שכן היא בעלת משמעות מכרעת לניהול ההליכים כנגדך, הגם אם המדובר לשיטתך או לשיטת החוקר, במקרה "קל ערך", מומלץ לממש את זכות היוועצות בעורך דין לפני החקירה.

  • חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

   חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

   במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: חקירה פלילית | חקירה במשטרה | חקירה באזהרה
  • לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

   לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

   לאחר חקירה במשטרה, בחשד לביצוע עבירה, ייפתח לכם תיק חקירה, אשר יופיע ברישומי המשטרה וכן יופיע בתדפיס רישום הפלילי שלכם ('תעודת יושר'), בקטגורית מב"ד (ממתין לבירור דין).

   בשלב זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום הפלילי, על מנת לבחון אפשרות להגשת בקשה לסגירת התיק וזאת בטרם הגשת כתב האישום ו/או סגירת התיק כנגדם אף בעילות של 'חוסר עניין לציבור' או 'חוסר בראיות', אשר למרבה הצער משאירות כתם בתדפיס רישום הפלילי שלכם. על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

  • ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

   ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

   על אף שישנה תחושה בציבור בישראל כי משטרת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי משתמשים במריחואנה או בחשיש, מוגשים לא אחת כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.

   יחד עם זאת, לא אחת על פי הפסיקה בישראל, בוטלו מספר רב של כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים גם כאשר היה מדובר בכמויות מעבר לצריכה העצמית, וגם שהמדובר בסמים מסוג קוקאין, LSD וכדו', וזאת בעיקר בשל אי חוקיות החיפוש שבה נקטה המשטרה.

   לכן, במידה ונתפסת עם סמים לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית, יש להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי, אשר שולט ברזי המשפט הפלילי, על מנת שייבחן את התיק לעומקו.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נתפסתי עם מריחואנה – מדריך ל"משתמש"

  • שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

   שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

   האיסור הפלילי על פי חוק העונשין, הינה החזקתו, כלומר, ככלל עצם שימוש או החזקת סכין מחוץ לבית או חצרים הינה עבירה פלילית.

   בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה מסוג זה ואף ניתן לראות כי גם המחוקק הביע את דעתו בעניין זה, בכך שדין מחזיק סכין שלא כדין הינו מאסר עד 5 שנים.

   יחד עם זאת, ישנם מקרים כי גם החזקת סכין מחוץ לבית או החצרים נחשבה להחזקה כשרה, ועל כן לא מהווה עבירה פלילית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

   כמו כן, בתי המשפט ביטלו כתבי אישום בעבירה זו, בעיקר מהטעמים של חיפוש לא חוקי ומחדלי חקירה חמורים אשר מהווים פגיעה ביסודות ההליך ההוגן.

   על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי באם המדובר בחקירה פלילית, כתב אישום או "עסקאות" עם התביעה טרם ביצוע כל פעולה.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נאשם זוכה מעבירה של החזקת סכין

  • יש לי הזמנה לדין בגין נהיגה בשכרות, מה צפוי לי?

   יש לי הזמנה לדין בגין נהיגה בשכרות, מה צפוי לי?

   על פי הפסיקה הנוהגת, "שיכור" נחשב מי שנמצא לו באוויר נשוף 290, יש לשים לב, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) נחשבים שיכורים, ברף נמוך הרבה יותר.

   פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של פסילת רישיון וזאת למשך שנתיים למי שהורשע בעבירה זו.

   לכן, במידה ויש בידך הזמנה לדין על נהיגה בשכרות, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין על מנת שיוכל לעבור על חומר הראיות, להיפגש עם התביעה ולהוביל להסדר מקל ("עסקת טיעון") ו/או זיכוי מהעבירה.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: כך תתמודדו עם אישום על נהיגה בשכרות

  סרטונים מהתקשורת

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   נהיגה בזמן פסילה

   רישיונכם נפסל? מובן שמדובר בעונש שיוצר מצב דברים מתסכל במיוחד עבור מי שהרכב משמש אותו לצורכי עבודה או מקל עליו את הניידות. ובכל זאת – אם תתעלמו מכך ותתפסו נוהגים בתוך תקופת הפסילה במקום להפקיד את רישיונכם בבית המשפט, תועמדו לדין באשמת ביצוע אחת העבירות החמורות בפקודת התעבורה ותיענשו בהתאם – מקנסות כבדים דרך פסילת הרישיון למשך שנתיים ועד עונשי מאסר בפועל ועבודות שירות. במקרה של נהיגה בזמן פסילה, יש לקבל ייעוץ משפטי משרד עו"ד אלון שליכטר.

   נהיגה בזמן פסילה – מהי הענישה?

   נהג שרישיונו נפסל וקיבל על כך הודעה רשמית ובכל זאת נוהג ברכב בתוך התקופה שנקצבה לפסילה, עובר עבירה חמורה של נהיגה בזמן פסילה. גם אם נהגתם למופת ולא עברתם עבירה נוספת, בעצם העובדה שהפרתם צו מנהלי או שיפוטי, אתם מפגינים זלזול בסמכויות האכיפה ובבית המשפט וזוהי הרי עבירה עצמאית חמורה שנושאת עונשים קשים. חומרת הענישה הננקטת כלפי העוברים עבירה של נהיגה בזמן פסילה מגלמת את יחס בתי המשפט כלפי מי שהפר צו שיפוטי ברגל גסה, ומטילה בהתאם עונש מירבי של 3 שנות מאסר בפועל בהתאם לסעיף 67 לפקודת התעבורה.

   שיתוף פעולה עם עורך דין מנוסה ומקצועי

   משטרת ישראל עושה כל שלאיל ידה על מנת למנוע מנהגים שרשיונם נפסל לנהוג בתוך תקופת הפסילה, בין היתר בהצבת מארבים ללכידתם. שימו לב – נהג שנתפס נוהג בזמן פסילה עלול להישאר נתון במעצר מיד עם הגשת כתב אישום ועד תום ההליכים המשפטיים בעניינו, וגם משום כך קיימת חשיבות מכרעת לפנות לעורך דין תעבורה ללא דיחוי כדי להימנע ממעצרים ממושכים ועונשי מאסר בפועל. עורך דין מומחה לדיני תעבורה יבחן את הראיות ונסיבות ביצוע העבירה ויפעל לצמצום הענישה במקרים של נהיגה בזמן פסילה, בין היתר באמצעות הבאת טיעונים בפני בית המשפט שיש בהם כדי לשכנעו להמיר את עונש המאסר בפועל בעונש מאסר על תנאי. מדובר אמנם בעבירה שבתי המשפט נוהגים להפעיל כנגדה סנקציות משמעותיות, אולם כאשר פועל למענכם עורך דין תעבורה מנוסה שמבצע את המהלכים הנכונים בנסיבות – ניתן להביא להקלה משמעותית של הסנקציות ולעיתים אף לבטל את כתב האישום.

   פסילה מנהלית

   קצין משטרה המעכב אותך אגב ביצוע עבירת תעבורה, רשאי בנסיבותיה לפסול את רישיונך לתקופה מוגדרת במהלכה יאסר עליך לנהוג, טרם קיום הליך ובירור שיפוטי כדי למנוע ממך לסכן את ציבור הנהגים ויתר משתמשי הדרך. פסילת מנהלית נמצאת גם בגדר סמכותו של משרד הרישוי שרשאי לפסול את רישיונו של נהג למשך 3 חודשים עם צבירת 36 נקודות ולמשך 9 חודשים עם צבירת 72 נקודות. משטרת ישראל ומשרד הרישוי הן רשויות מנהליות – ומכאן השם: פסילה מנהלית. אדם שנוהג בזמן פסילה מנהלית מפר אפוא צו מנהלי וצפוי למאסר. משרד עו"ד אלון שליכטר מומחה בדיני תעבורה – פנה לייעוץ ובחינת האפשרויות לבטל את הפסילה או להפחית מתקופתה ולהשאיר את רישיונך בידיך.

   פסילה מנהלית – באילו עבירות ולכמה זמן?

   קצין המשטרה יוכל לפסול מנהלית את רישיונך ככל שביצעת אחת מהעבירות הקבועות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה. משך התקופה שתימשך הפסילה המנהלית נקבעת כתלות באופי העבירה והנזק שנגרם בפועל כתוצאה ממנה, ככל שנגרם. בגין עבירות שבעטיין לא נגרם נזק לאדם או לרכוש, כמו למשל נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות או אי-מתן זכות קדימה, יפסל רישיונו של הנהג שביצע אותן פסילה מנהלית בת 30 ימים. נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים שגרמה לנזקי גוף ו/או נזקים לרכוש אך לא גבתה חיי אדם, ניתן יהיה לפסול את רשיונו פסילה מנהלית בת 60 ימים. להבדיל מזה, על נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית חלילה, תושת פסילה מנהלית למשך 90 ימים ממנה לא ניתן להפחית.

   כיצד להקל את הגזירה?

   ראשית, מומלץ להקדים פניה לעו"ד תעבורה העוסק בייצוג נאשמים בעבירות תעבורה וטיפול בבקשות לביטול פסילות מנהליות. פקודת התעבורה מעניקה לבית המשפט לתעבורה סמכות להורות על ביטול פסילה מנהלית או על קיצורה במסגרת בקשת לביטול פסילה מנהלית אותה יש להגיש לבית המשפט לתעבורה. בנקודה זו מומלץ לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר לו הכלים להוכיח לבית המשפט כי כאשר לקוחו אינו מהווה סכנה בעת נהיגה וכי בנסיבותיו מתקיימים התנאים לביטול הפסילה המנהלית.

   הצלחות המשרד נוספים

   ועדת משמעת אוניברסיטת אריאל בשומרון העתקה במבחן בית ללא הרחקה מהלימודים וללא ביטול הקורס

   ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 ועדת משמעת אוניברסיטת אריאל בשומרון העתקה במבחן בית ללא הרחקה מהלימודים וללא ביטול הקורס משרדנו ייצג מספר סטוד...

   המשך קריאה

   ביטול הרשעה בעבירת אלימות במשפחה

   ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 ביטול הרשעה בעבירת אלימות במשפחה בעקבות ייצוג משרדנו, בית המשפט השלום בנצרת ביטל את ההרשעה של לקוח...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין