משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים

  מעשה מגונה בפומבי סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה

  5
  (18)

  לקוח המשרד, אדם נורמטיבי ללא כל עבר או רקע פלילי, כבן 40, זומן לחקירה בתחנת משטרה בתל-אביב בו נחקר בגין חשד לביצוע עבירה של מעשה מגונה בפומבי על פי סעיף 349 לחוק העונשין, בו על פי החשד יוחס לו שליחת תמונות וסרטונים אינטימיים בו לצדדים שלישים בתוכנת ה'וואטסאפ'.

  ייעוץ לפני חקירה בעבירת מעשה מגונה בפומבי

  טרם ההגעה לתחנת המשטרה פנה אל משרדנו א' על מנת לקבל ייעוץ וליווי ייעוץ טרם החקירה המשטרתית במסגרתו קיבל את הידע וההכנה לחקירה במשטרה לצורך מימוש הגנתו בצורה הטובה ביותר, שכן זהו בפעם הראשונה שלו במעמד חשוד בחקירה במשטרה.
  לאחר החקירה במשטרה, נפתח כנגדו תיק פלילי בחשד לעבירה חמורה של מעשה מגונה בפומבי, דבר שהבין גודל החשדות רק לאחר החקירה הפלילית. על כן פנה פעם נוספת אל משרדנו וזאת לשם סגירת תיק החקירה בהעדר אשמה פלילית, שכן הכחיש את המיוחס לו וטען שהוא עצמו זה שנפל כקורבן לעבירה פלילית של סחיטה באיומים על ידי גורם לא ידוע.
  משרדנו פעל בעניינו של לקוח המשרד בבקשה לסגירת התיק הפלילי לאחר החקירה המשטרתית, משרדנו אסף את כלל הראיות ההגנה לעניין תוך הפנייה לכך שלמעשה לקוח המשרד הוא הקורבן בפרשה בו נשלחו תמונות אינטימיות שלו לכל אנשי הקשר בתוכנת ה'וואטסאפ' בעקבות שיח עם גורם הלא ידוע שהתחזה לאישה והשתמש בפרופיל מזויף ואיים עליו כי אם לא יעביר לו אלפי דולרים יפרסם את תמונותיו האינטימיות ומאחר שלא עשה כן הפיץ לכל אנשי הקשר שלו, לרבות קבוצות משפחה, חברים וקבוצות בהם הוא היה חבר.
  לאחר פנייה לגורמים הרלוונטים במשטרת ישראל, והגשת הבקשה על ידי משרדנו, הוחלט על ידי פרקליטות מחוז תל-אביב על סגירת התיק הפלילי בהעדר אשמה, ובכך לנקות את שמו הטוב של לקוח המשרד מכל רבב ובמיוחד בעבירות מין מסוג זה.
  להלן החלטת פרקליטות מחוז תל-אביב על סגירת התיק הפלילי בהעדר אשמה

  מה זה מעשה מגונה?

  "מעשה מגונה" – מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים.

  מה העונש על מעשה מגונה בפומבי 

  מעשה מגונה בפומבי – סעיף 349 לחוק העונשין

  (א)  העושה מעשה מגונה בפומבי בפני אדם אחר, ללא הסכמתו, או העושה מעשה כאמור בכל מקום שהוא תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות, דינו – מאסר שנה.

  (ב)  העושה, בכל מקום שהוא, מעשה מגונה בפני אדם שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, דינו – מאסר שלוש שנים.

  הסבר מקוצר מעשה מגונה בפומבי

  אדם המבצע מעשה לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיניים (למשל כמו בעניינו שליחת תמונות אינטימיות דרך תוכנת ה'וואטסאפ' תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות העונש של הינו עד שנת מאסר. במידה וביצע את המתואר בפני אדם (גבר או אישה) מתחת לגיל 16 העונש שלו יכול להגיע עד שלוש שנים.

  משרד עורך דין פלילי אלון שליכטר מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי. החל משלב החשדות וההכנה לחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשחרור, שימוע בטרם הגשת כתב אישום, ניהול המשפט הפלילי בתיק העיקרי בערכאות המשפטיות השונות.


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 18

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד בהצלחות המשרד

   סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בהפרת צו הגנה פגיעה בפרטיות והטרדה באמצעות מתקן בזק

   לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 לקוח המשרד, אדם נורמטיבי, איש עסקים בכיר, תושב ממרכז הארץ, נחקר בתחנת משטרת רחובות בעקבות תלונת גרושתו בגין חשדות לעבירות של הפרת צו הגנה, פגיעה בפרטיות והטרדה באמצעות מתקן ב...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין