משרד עו’’ד אלון שליכטר
ייעוץ וייצוג בהליכים פלילים

  נהיגה בקלות ראש

  0
  (0)

  לייעוץ מיידי
  חייגו 072-33-80-733

  נהיגה במהירות מופרזת

  תקנה 54 לתקנות התעבורה מגדירה את המהירות המקסימלית המותרת בהתאם לסוג הרכב והדרך. משטרת ישראל עושה שימוש בעזרים אלקטרוניים שונים המסייעים בידה ללכוד את הנוהגים במהירות מופרזת, ועל אלה נגזרים עונשים בהתאם לחריגתם בפועל מן המהירות המותרת עפ"י תקנות התעבורה, כדלקמן:

  • בכביש עירוני – 50 קמ"ש;
  • בכביש בין-עירוני ללא שטח הפרדה בנוי – 80 קמ"ש;
  • בכביש בין-עירוני עם שטח הפרדה בנוי – 90 קמ"ש;
  • בכביש מהיר – 120 קמ"ש.

  כדי להתמודד כראוי עם ההשלכות של נהיגה במהירות מופרזת, יש לפנות אל משרד עו"ד אלון שליכטר.

  נהיגה במהירות מופרזת – מהו מנגנון הענישה?

  אישום בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת הוא עניין הדורש טיפול מקצועי של עורך דין המנוסה בייצוג נאשמים בתיקים מעין אלה, הואיל והסנקציות שמופעלות בעבירה זו משלבות, פרט לקנסות, גם עונשי פסילה של רישיון הנהיגה ונקודות רישוי. אם זומנת לדין – אל תעמוד חשוף בפני בית המשפט מבלי שמייצג אותך עורך דין מומחה לתעבורה שיפעל להמרת סעיפי האישום בסעיפים שאין בצידם עונשי פסילה ונקודות וכך ישאיר את רישיון הנהיגה שלך אצלך בכיס.

  הענישה בעבירות נהיגה במהירות מופרזת מותאמת למהירות בה נתפס הנהג בפועל ככל שהחריגה גדולה מן המותר, כדלקמן:

  1. עד 20 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 25 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 250 ש"ח, ללא נקודות חובה.
  2. 21-30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 26-40 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 750 ש"ח + 8 נקודות חובה.
  3. 31-40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 41-50 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – ברירת משפט או קנס בסך 1,500 ש"ח + 10 נקודות חובה.
  4. 41 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 51 קמ"ש מעל המותר בדרך בין-עירונית – הזמנה לדין + 10 נקודות חובה ופסילה מנהלית למשך 30 ימים.

  נהיגה במהירות מופרזת – לפנות אל מומחה תעבורה

  עורך דין אלון שליכטר צבר ניסיון עשיר בייצוג נאשמים בעבירות נהיגה במהירות מופרזת ולקוחותיו זכו לביטול כתבי אישום שהוגשו נגדם, הסדרי טיעון מצויינים והמרת סעיפי האישום בכאלה שאינם כוללים עונשי פסילה ונקודות רישוי.

  קיבלת זימון לבית המשפט בעקבות תאונת דרכים? או עבירות תנועה של נהיגה בקלות ראש וחוסר זהירות? נהיגה בשכרות? מה ניתן לעשות?

  עבירות התעבורה טומנות בחובן מעבר לנקודות והקנסות הכספיים, זימונים לבית משפט ששם העונש הצפוי בנוסף שלילת רישיון הנהיגה לזמן ממושך.

  הליכים מקדמיים – שימוע פסילה מנהלית

  ככלל, לקצין ממונה יש סמכות לפסול את רישיונך למשך 30, 60 או 90 יום לפי העבירה. במעמד זה נבחנת רמת המסוכנות בהמשך מתן רישיון נהיגה ואמורה לתת תקופת "צינון", במידה והוחלט על פסילת הרישיון, יש באפשרותך להגיש בקשה לביטול או קיצור תקופת הפסילה, בקשה שצריכה להיות מוגשת באופן דחוף.

  ההליך העיקרי – הקראת כתב אישום

  ההליך מתחיל בזימונך להקראת כתב אישום בבית המשפט, שם תצטרך לתת מענה לכתב האישום (כלומר למה שמאשימים אותך) והאם אתה מודה או כופר בכתב האישום.

  במידה ואתה מודה, הדיון יעבור לטיעונים לעונש ולאחריו בית המשפט יגזור את דינך על פי הטיעונים של התובע ושלך.

  במידה ואתה מכחיש את ביצוע העבירה, התיק ייקבע להוכחות, במסגרתם יישמעו עדי התביעה (השוטרים שכתבו את הדוח, בוחן תנועה, ועוד), ולאחריהם ישמעו עדי ההגנה, לרוב מדובר בנאשם עצמו ועדים מטעמו ואף מומחים במידת הצורך.

  הסדרי טיעון

  לפני ההקראה או לאחריה, ניתן אם רוצים כמובן לנהל משא ומתן עם התביעה, לעניין תיקונים בכתב האישום, הסכמות על העונש ועוד.

  חומר חקירה

  הדבר החשוב ביותר לפני שמגיעים לבית המשפט או לכל הפחות לפני שנותנים תשובה של מודים או כופרים, זה צילום כל חומר החקירה מהתביעה, לא הרבה מהציבור יודעים אבל לנאשם או לעו"ד מטעמו יש זכות לצלם את כל חומר החקירה.

  האם צריך עו"ד במשפט תעבורה?

  כמובן שמדובר בשאלה אינדיבידואלית, יחד עם זאת, אין כלל ספק, כי בחירת עו"ד תעבורה מנוסה, יידע לבחון את חומר החקירה בצורה מעמיקה, יאסוף את כל הנסיבות של האירוע, על מנת להוביל לתוצאה מקסימלית בשביל הלקוח על מנת למזער נזקים מבחינת העונש הצפוי והגעה להסדר מקל או במקרים אחרים חתירה עד הסוף על מנת להגיע לזיכוי מהעבירה. חשוב לזכור, המדובר בסיכון מול סיכוי שניתן להעריכו לאחר עיון מעמיק בחומר החקירה ובנסיבות האירוע ובנסיבות הלקוח.

  עוד חשוב לזכור! הסיכון במשפטי תעבורה הוא גדול שכן מדובר בשלילת הרישיון בפועל, מאסרים, קנסות והגבלות נוספות.

  אשר על כן, מומלץ להסתייע בעורך דין תעבורה אשר יודע כיצד לנתח את חומר החקירה, לשאת ולתת עם התביעה, לחקור את השוטרים בבית המשפט ובכך לתת ביטוי הולם לאישומים שבהם הנהג מואשם לעומת חומר הראיות שמצוי בידי המשטרה.

  עו"ד אלון שליכטר, רכש ניסיון בייצוג בעבירות תעבורה, לרבות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, מהירות מופרזת ועוד המשרד פעיל 24/7 ומייצג בכל הארץ!

  לייעוץ מיידי
  חייגו 072-33-80-733


  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  דרג את העמוד

  ממוצע הצבעות 0 / 5. כמות הצבעות 0

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  As you found this post useful...

  Follow us on social media!

  שאלות ותשובות

  • קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

   קיבלתי טלפון ממספר חסום והזמינו אותי לתחנת משטרה, מה לעשות?

   ככלל, במידה ואכן המדובר באדם המציג את עצמו כשוטר ומבקש מכם לסור אל תחנת המשטרה, אכן המדובר בהזמנה לחקירה. ניתן להתקשר אל תחנת המשטרה בעצמכם על מנת לוודא שאכן כך הדבר.

  • האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

   האם אני חשוד בעבירה כשאני מוזמן לחקירה במשטרה?

   ברוב המקרים אינך יודע באיזה סטאטוס אתה מוזמן למשטרה, כלומר האם אתה נחקר כחשוד תחת אזהרה או בחקירה למתן עדות ("עד"). הרגע בו תדע שאתה חשוד בביצוע של עבירה, הוא כאשר החוקר יאמר לך כי אתה חשוד בעבירה ויזהיר אותך שאינך חייב לומר שום דבר וכן את האפשרות להיוועץ בעורך דין לפני החקירה.

  • אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

   אם אני אזמין עורך דין השוטר יחשוב שאני עבריין למרות שלא עשיתי כלום?

   החוקרים בתחנה מיומנים ומטרתם היא אחת – שהחשוד יודה בביצוע העבירה. לכן, לרוב הם נוקטים בתחבולות חקירה מגוונות הכוללות, שימוש בהבטחות, איומים במעצר קרובים ופרסום השם שלך ברבים, מדובבים, הקלטות וכדו'.

   כמו כן, ישנה חשיבות רבה לגרסה אותה אתה מוסר לחוקר, שכן היא בעלת משמעות מכרעת לניהול ההליכים כנגדך, הגם אם המדובר לשיטתך או לשיטת החוקר, במקרה "קל ערך", מומלץ לממש את זכות היוועצות בעורך דין לפני החקירה.

  • חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

   חבר שלי נעצר לאחר חקירה במשטרה, מה הולך להיות עכשיו?

   במידה ואכן אדם קרוב אליכם נעצר, ככלל הוא יובא בפני שופט מעצרים בבית המשפט באזור בו הוא נחקר, וזאת תוך 24 שעות מרגע מעצרו.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: חקירה פלילית | חקירה במשטרה | חקירה באזהרה
  • לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

   לאחר שנחקרתי שוחררתי מהתחנה, האם יוגש נגדי כתב אישום או יישאר לי רישום פלילי?

   לאחר חקירה במשטרה, בחשד לביצוע עבירה, ייפתח לכם תיק חקירה, אשר יופיע ברישומי המשטרה וכן יופיע בתדפיס רישום הפלילי שלכם ('תעודת יושר'), בקטגורית מב"ד (ממתין לבירור דין).

   בשלב זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מהתחום הפלילי, על מנת לבחון אפשרות להגשת בקשה לסגירת התיק וזאת בטרם הגשת כתב האישום ו/או סגירת התיק כנגדם אף בעילות של 'חוסר עניין לציבור' או 'חוסר בראיות', אשר למרבה הצער משאירות כתם בתדפיס רישום הפלילי שלכם. על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: סגירת תיק פלילי: מה עושים לאחר חקירה במשטרה?

  • ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

   ישבתי עם חברים בתוך רכב בחניון, שוטרים תפסו אצלי גו'ינט, אני חושש מה לעשות?

   על אף שישנה תחושה בציבור בישראל כי משטרת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי משתמשים במריחואנה או בחשיש, מוגשים לא אחת כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.

   יחד עם זאת, לא אחת על פי הפסיקה בישראל, בוטלו מספר רב של כתבי אישום בגין החזקה ושימוש בסמים גם כאשר היה מדובר בכמויות מעבר לצריכה העצמית, וגם שהמדובר בסמים מסוג קוקאין, LSD וכדו', וזאת בעיקר בשל אי חוקיות החיפוש שבה נקטה המשטרה.

   לכן, במידה ונתפסת עם סמים לצריכה עצמית או שלא לצריכה עצמית, יש להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי, אשר שולט ברזי המשפט הפלילי, על מנת שייבחן את התיק לעומקו.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נתפסתי עם מריחואנה – מדריך ל"משתמש"

  • שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

   שוטר ביצע לי חיפוש בתיק ומצא סכין, מה צפוי לי?

   האיסור הפלילי על פי חוק העונשין, הינה החזקתו, כלומר, ככלל עצם שימוש או החזקת סכין מחוץ לבית או חצרים הינה עבירה פלילית.

   בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירה מסוג זה ואף ניתן לראות כי גם המחוקק הביע את דעתו בעניין זה, בכך שדין מחזיק סכין שלא כדין הינו מאסר עד 5 שנים.

   יחד עם זאת, ישנם מקרים כי גם החזקת סכין מחוץ לבית או החצרים נחשבה להחזקה כשרה, ועל כן לא מהווה עבירה פלילית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו.

   כמו כן, בתי המשפט ביטלו כתבי אישום בעבירה זו, בעיקר מהטעמים של חיפוש לא חוקי ומחדלי חקירה חמורים אשר מהווים פגיעה ביסודות ההליך ההוגן.

   על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין מהתחום הפלילי באם המדובר בחקירה פלילית, כתב אישום או "עסקאות" עם התביעה טרם ביצוע כל פעולה.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: נאשם זוכה מעבירה של החזקת סכין

  • יש לי הזמנה לדין בגין נהיגה בשכרות, מה צפוי לי?

   יש לי הזמנה לדין בגין נהיגה בשכרות, מה צפוי לי?

   על פי הפסיקה הנוהגת, "שיכור" נחשב מי שנמצא לו באוויר נשוף 290, יש לשים לב, נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) נחשבים שיכורים, ברף נמוך הרבה יותר.

   פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של פסילת רישיון וזאת למשך שנתיים למי שהורשע בעבירה זו.

   לכן, במידה ויש בידך הזמנה לדין על נהיגה בשכרות, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין על מנת שיוכל לעבור על חומר הראיות, להיפגש עם התביעה ולהוביל להסדר מקל ("עסקת טיעון") ו/או זיכוי מהעבירה.

   על מנת להרחיב את הידע בעניין זה ניתן לקרוא את המאמר: כך תתמודדו עם אישום על נהיגה בשכרות

  סרטונים מהתקשורת

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   נהיגה בקלות ראש

   סעיף 62(2) לפקודת התעבורה קובע כי מי שנוהג ברכב בקלות ראש או ברשלנות כפי שיובהר להלן, דינו מאסר שנתיים, קנס ופסילת הרישיון לתקופות מסוימות שנקבעות כתלות בחומרת נסיבות העבירה ותוצאותיה. מדובר בעבירת תעבורה חמורה וכן הענישה בצידה – על כן בנסיבות של אישום בעבירה של נהיגה בקלות ראש אין תחליף לייעוץ וייצוג משפטי מקצועי מעורך דין מומחה לדיני תעבורה.

   נהיגה בקלות ראש – מה מאפיין אותה?

   כאשר נהג אוחז בהגה מבלי שהוא מקבל על עצמו אחריות כלפי עצמו, היושבים ברכב ויתר משתמשי הדרך ונוהג בפזיזות ובאדישות מדעת לסכנות במהלך הנהיגה תוך כניסה מכוונת למצב מסוכן, ומבצע אגב כך עבירות תעבורה כגון חציית צומת באור אדום, אי-ציות לתמרורים ואי-מתן זכות קדימה להולכי רגל או משתמש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה, הוא עובר עבירה של נהיגה בקלות ראש ועלול למצוא עצמו מואשם ועומד לדין בגינה.

   הואשמתי בנהיגה בקלות ראש – מה ניתן לעשות?

   עו"ד מומחה לתעבורה יפעל להקלת הענישה בגין עבירה של נהיגה בקלות דעת בדרך של המרתה בעבירה אחרת שהענישה עליה מקלה יותר ואינה גוררת העמדה לדין ופסילת הרישיון, אלא קנס כספי בסך של 500 ש"ח בלבד. העבירה המדוברת היא "נהיגה בחוסר זהירות" הקבועה בתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה. שתי העבירות נבדלות זו מזו בעיקר ביסוד המסוכנות של הנהג הנאשם בהן והתוצאות להן גרמה התנהגות, כמו גם הרקע התעבורתי שלו, יחסו ותגובתו כלפיה. עורך הדין יעלה ראיות לביסוס הטענה לפיה מדובר בחוסר תשומת לב מקרי וחד-פעמי ולא בדפוס נהיגה שיש בו כדי להאשים את הנהג במסוכנות למשתמשי הדרך. באישום בעבירה של נהיגה בקלות ראש קיימת חשיבות לפניה לייצוג משפטי בידי עו"ד תעבורה אשר יפעל בנחישות למען צמצום הסנקציה בגינה, קיצור תקופת פסילת הרישיון ומניעת עונש מאסר. משרד עו"ד אלון שליכטר עוסק בליווי וייצוג נאשמים בעבירות תעבורה ובכלל זה בעבירות של נהיגה בקלות ראש והביא עד כה למניעת נטילת רישיונותיהם של לקוחותיו, המרת סעיפי העבירה בהם הואשמו וצמצום העונשים שהושתו אל המינימום.

   תחומי התמחות נוספים

   עורך דין צבאי | עו"ד צבאי אלון שליכטר – יייצוג חיילים בבית הדין הצבאי

   ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373   זומנת לחקירה במצ"ח או הוגש נגדך כתב אישום - פנה באופן מיידי 24/7 אל עורך דין צבאי אלון שליכט...

   המשך קריאה

   גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

   ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ייעוץ וייצוג בהליכים פליליים - מקצועיות, אמינות וחתירה לניצחון! לייעוץ מיידי 24/7 חייגו 054-6762373 סעיף 304 לחוק העונשין קובע כי הגורם למותו של אדם ברשלנות דינו מאסר 3 שנים ומינימום של 6 חודשי מאסר....

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין